Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Festiwal czas zaczynać...

W niedzielę rozpoczyna się Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Od niedzieli do niedzieli odbędzie się aż 11 koncertów w Łomży, Drozdowie, ale także w Jedwabnem, Nowogrodzie i Łysych. Już po raz 13. Jacek Szymański ściąga do Łomży i pobliskiego Drozdowa artystów scen operowych z całej Polski. Podczas koncertu inauguracyjnego pt. ,,Wielka pieśń miłości” w drozdowskim dworku wystąpią Monika Fedyk Klimaszewska, Anna Markiewicz i Lech Napierała.

Na szczególną uwagę zasługują dwa punkty programu tegorocznego Festiwalu. W poniedziałek w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży odbędzie się estradowe wykonanie dramatu lirycznego Franza Lehara pt. „Edgar”. W piątek w Nowogrodzie zaś zostanie wystawione widowisko kostiumowe „Wesoła Wdówka”.

Nim jednak do tego dojdziemy czekają nas wcale nie mniej ciekawe wydarzenia artystyczne.
Te zaczynają się już w niedzielę. Koncert inaugurujący, który tradycyjnie odbędzie się w drozdowskim dworku rodziny Lutosławskich poprzedzi uroczysta Msza św. w Jedwabnem, podczas której na organach tamtejszej świątyni zagrają Andrzej Żera i Andrzej Nanowski, a śpiewał będzie Dariusz Wójcik. Msza i recital organowy rozpoczną się w samo południe.
O godzinie 16.00 oficjalne otwarcie Festiwalu i koncert „Wielka pieśń miłości”. Złoża się na niego utwory wokalne i instrumentalne wybitnych kompozytorów Mozarta i Schumana. Na scenie wystąpią Monika Fedyk Klimaszewska, Anna Markiewicz i Lech Napierała, a program poprowadzi Stanisława Grażyńska z Radio Gdańsk.
To jeszce nie koniec niedzielnych fesstiwalowych wydarzeń i atrakcji. Wieczorem (godz. 20.00) w Centrum Katilickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży wystąpi z koncertem autorskim Rafał Songan. „New York, New York” to tytuł tego koncertu, a składają się na niego przeboje musicalowe i filmowe ze światowego repertuaru muzyki amerykańskiej. Poza Rafałem Songane, na dziedzińcu Centrum zaprezentują się także Monika Fedyk Klimaszewska, Dariusz Wójcik, a towarzyszyć im będą Marta i Andrzej Nanowscy. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę