Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

POWROTY DO PRZESZŁOŚCI

„Powroty do przeszłości” - festyn archeologiczno-historyczny organizowany na dziedzińcu Muzeum w Łomży, corocznie e czerwcu, propagujący idee, rzemiosło i obyczaje średniowiecza. Impreza przenosi nas w realia XIII-wiecznego Mazowsza. To świetna okazja aby obejrzeć turniej rycerski, stroje z epoki, zwiedzić namiot, w którym podczas wypraw pomieszkiwali dzielni obrońcy tych ziem. Ponadto można zapoznać się ze sposobami przyrządzania pożywienia(np podpłomyków ), technikami tkania krajek na bardkach czy formowanie paciorków i innych ozdób. W stoiskach rzemieślniczych spotkamy kowala, garncarza, skórnika czy rogownika. „Powroty do przeszłości” to „żywa lekcja historii”, w której zwiedzający to nie goście lecz czynni uczestnicy.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 06 lipca 2006 15:32
Data ostatniej edycji: cz, 09 listopada 2006 12:26:14

 


Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży

18-400 Łomża
ul. Dworna 22
tel./fax. (086) 2166487, 2162816

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę