Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pocztówki z Polski w Łomży

Kilkadziesiąt pocztówek z różnych miast Polski można oglądać na Placu Niepodległości w Łomży. Prace zostały nadesłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówki z Polski” zorganizowany przez miejscowy Teatr Lalki i Aktora. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić swoje miasto – jego panoramę, jakiś zakątek, bądź też charakterystyczny dla danego miasta szczegół.

Szeroki odzew i wysoki poziom nadesłanych prac zaskoczył organizatorów, tym bardziej, ze regulamin konkursu wymagał, aby rysunki były malowane farba akrylową na płótnie.
Napłynęło ponad sto widokówek, które dowodzą, wrażliwości, spostrzegawczości i warsztatowej sprawności młodych aktorów.
Na przeważającej większości prac są panoramy. Część ma kompozycję typu kolażowego, inne skupiają się na pojedynczym architektonicznym lub rzeźbiarskim detalu charakterystycznym dla danego miejsca. 

Członkowie jury konkursu podkreślają jedną charakterystyczną cechę, która połączyła wszystkie prace - to autentyczny dziecięcy malarski język. Wszystkie prace są dziełem zbiorowym. Powstawały one w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Jury pod przewodnictwem Przemysława Karwowskiego artysty plastyka i scenografa w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży postanowiło przyznać 5 równorzędnych nagród. Otrzymały je: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego pt. „Panorama Ostrowca Świętokrzyskiego z widokiem na Kościół Św. Michała”, Szkoła Podstawowa nr 7 im. A. Mickiewicza z Rudy Śląskiej za pracę pt. „Przystanek Ruda Śląska”, Miejski Dom Kultury z Dęblina - „ Pocztówka z Dęblina”, Klub Osiedlowy RUTA z Lublina i Szkoła Podstawowa nr 15 z Tarnowskich Gór za „Moje miasto”.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę