Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Walizko” otwórz się

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” to największe wydarzenie teatralne roku w Łomży. We wtorek rano „Walizkę” otworzy Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora i organizator Festiwalu. Przez cztery kolejne dni łomżanie będą mogli zobaczyć 13 teatralnych zespołów z kraju i zagranicy, które na łomżyńskich scenach i placach przedstawią spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W tym roku „Walizka” zostanie otwarta po raz dziewiętnasty. Trzynaście teatrów, które zaprezentuje się podczas przeglądu wybrano z ponad 50 zgłoszeń jakie napłynęły do Łomży z całego świata. Festiwal nie wyznacza granic gatunkowych. Można będzie zobaczyć spektakle dla dzieci i młodzieży, widowiska uliczne i pantomimiczne, akcje parateatralne oraz teatr wyrafinowany intelektualnie.

Jako pierwszy pod osąd jury i publiki podda się argentyński teatr Company Arts Puppetry ze spektaklem „Dziewczynka z zapałkami” w reżyserii Rafael Curci. Przedstawienie to będzie można zobaczyć we wtorek (30 maja) o godzinie 9.30 (i 12.00) w sali Teatru lalki i Aktora przy Placu Niepodległości 14.
Tuż przed inauguracyjnym przedstawieniem – w sali teatru o godzinie 9.00 – odbędzie się uroczystość otwarcia Festiwalu i spotkanie z najprawdziwszym warszawskim kataryniarzem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę