Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

ViaBaltica – konkrety

W czasie odbywającej się konferencji w dniu 17 marca 2006 „ViaBaltica szansą rozwoju Ostrołęki i Łomży” Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Maciej Krzysztof Zajkowski zaproponował powołanie zespołu, który przygotowałby dane dotyczące funkcjonowania obydwu miast w obszarze gospodarczym, społecznym i ekologicznym. Dane te zostałyby dostarczone do firmy, która przygotowuje opracowanie oceny oddziaływania na środowisko wszystkich koncepcji przebiegu trasy.

Proponowany skład zespołu to :
  • przedstawiciel Forum Gospodarczego Łomży
  • przedstawiciel Ostrołęckiego Forum Gospodarczego
  • przedstawiciel Prezydenta Miasta Łomża
  • przedstawiciel Prezydenta Miasta Ostrołęka
  • przedstawiciel Starosty Łomżyńskiego
  • przedstawiciel Starosty Ostrołęckiego
Podział pracy w w/w zespole pozwoli na przygotowanie prawdziwych danych a nie jak do tej pory robiła to GDDKiA w Białymstoku- danych które metodą faktów dokonanych sugerują, iż prawidłowy i jedynie słuszny przebieg trasy ViaBaltica jest przez Białystok. Pierwsze robocze spotkanie zespołu odbyło się tuż po Konferencji w Urzędzie Miejskim w Ostrołęce.
W spotkaniu tym uczestniczył przebywający z roboczą wizytą poseł RP Pan Bogusław Kowalski – Przewodniczący Komisji Infrastruktury, który wysłuchał argumentów przedstawicieli samorządu lokalnego i gospodarczego. Ogromnym zdziwieniem w oczach posła okazał się fakt sztucznego zamknięcia drogi nr 61
/ Łomża – Augustów / , który w pełni ogranicza swobodne prowadzenie działalności gospodarczej jak również pozbawia subregiony Łomży i Ostrołęki dopływu nowych inwestycji. Jako priorytetowe uznano doprowadzenie do jak najszybszego otwarcia tego ważnego szlaku komunikacyjnego.

Od Prezesa Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

„ Tak naprawdę nic nie jest stracone , od naszej determinacji i wspólnego zaangażowania w ważne sprawy , wspólnego działania wszystkich tj. Pana Prezydenta Miasta Łomży , Starosty Łomżyńskiego oraz samorządu gospodarczego będzie zależeć czy będziemy mogli spoglądać w przyszłość z nadzieją , iż Łomża nie będzie gospodarczą białą plamą północno-wschodniej części Polski. Mam świadomość , iż proponowanie rozwiązania komunikacyjne / ViaBaltica/ swoją realizację będą miały za kilka a może kilkanaście lat , to jednak naszym obowiązkiem jest dzisiaj zrobić wszystko aby nasze lokalne społeczeństwo i przedsiębiorstwa miały równe szanse na życie , działanie i rozwój … „

Maciej Krzysztof Zajkowski
Prezes ŁIPH


 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę