Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Będzie podstrefa ekonomiczna w Łomży...?

Trzech przedsiębiorców jest zainteresowanych i już rozmawia z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną o rozpoczęciu inwestycji w oparciu o ewentualną łomżyńską podstrefę WMSSE. Na razie mogę zdradzić, że są to firmy z branży budowlanej, spożywczej i samochodowej – mówi Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta Łomży i od dziś także pełnomocnik do tworzenia Łomżyńskiej Podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Dziś w ratuszu wiceprezes WMSSE Jerzy Siwkiewicz oraz prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, wójt gminy Łomża Jacek Nowakowski i wójt Piątnicy Edward Łada podpisali list intencyjny w sprawie podjęcia wspólnych działań zmierzających do utworzenia Łomżyńskiej podstrefy WMSSE, jeden z jego zapisów dotyczy także powołania pełnomocnika.

- Deklarujemy determinację i oczekujemy realnego zaangażowania – mówił tuż przed podpisaniem listu Jerzy Siwkiewicz, dodając, że to porozumienie dobrze rokuje na przyszłość.
- Jako wieloletni wójt mogę powiedzieć, że na sukces trzeba czekać. Jest to droga trudna, ciężka, ale cieszę się, ze zaczynamy – dodawał Edward Łada.
- Nie jest ważne gdzie powstanie zakład. Bo ludzie do pracy do niego dojadą – podkreślał Jacek Nowakowski.    
- Ten list otwiera drogę – dodawał Mieczysław Czerniawski. - Ja  np. po niedzieli będą mógł złożyć wniosek o środki unijne na uzbrojenie terenów inwestycyjnych. To ten wniosek, który ze względu na błędy formalne odpadł w ubiegłym roku – mówił prezydent Łomży.

Na razie nie wiadomo kiedy i na jakich działkach podstrefa powstanie. Będzie to zależało przede wszystkim od inwestorów.
- My pomagamy znaleźć tych inwestorów oferując im możliwości ulgi w podatkach – mówił Jerzy Siwkiewicz, dodając, że pod względem formalnym potrzebne są do tego nakłady inwestycyjne na poziomie 100 tys euro i stworzenie minimum dwóch miejsc pracy.

źródło: www.4lomza.pl

 

Edyta Gawrych
cz, 07 kwietnia 2011 12:40
Data ostatniej edycji: śr, 28 września 2011 12:43:21

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę