Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 marca 2023 napisz DONOS@

O problemach Łomży z posłem Kołakowskim w cztery oczy

Dnia 13 marca br. odbyło się w siedzibie Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej spotkanie Rady Izby z posłem Lechem Kołakowskim. Poseł zgodnie z przedwyborczymi obietnicami chętnie spotkał się z gronem przedsiębiorców w celu przedyskutowania bieżących spraw dotyczących gospodarki i przedsiębiorczości. Podczas rozmowy poruszono wiele tematów związanych z Łomżą, między innymi sprawę planów rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej wokół miasta oraz sprawę planów lokalizacji portu lotniczego w Czerwonym Borze.

W związku z powyższymi problemami nękającymi nasze miasto przyjęto pomysł organizacji spotkania przedstawicieli miasta i przedsiębiorców łomżyńskich z przedstawicielami Ministerstwa Transportu i Budownictwa oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Podkreślano również, iż Łomża jest białą plamą na mapie inwestycji, a sprzyja temu fakt braku działek pod inwestycje, brak infrastruktury komunikacyjnej oraz zły klimat dla rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście. Dodatkowo negatywnie na ten stan rzeczy wpływa brak komunikacji kolejowej. Uzgodniono również, iż Poseł Kołakowski włączy się do dialogu pomiędzy Prezydentem Miasta Łomża a Forum Gospodarczym Łomży (przypominamy, że od września Forum Gospodarcze Łomży czeka na spotkanie z panem Prezydentem). Do planowanego spotkania miałoby dojść na początku kwietnia, gdzie gospodarzem byłby poseł Kołakowski. Głównym tematem spotkania byłoby opracowanie wspólnej strategii działania samorządu lokalnego i samorządu gospodarczego w kwestiach rozwoju gospodarczego miasta Łomży.
W spotkaniu Izbę reprezentowali: Prezes Maciej Zajkowski, Wiceprezesi: Józef Kosiorek oraz Stanisław Kaczyński, Członkowie Rady: Danuta Rafałowska, Artur Filipkowski, Marek Żelazny oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Janina Szymańska.

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę