Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Seminarium z Kadrami Polskimi

W ubiegły piątek (10.02.2006 r.) odbyło się w restauracji Rampa &VIP seminarium pt. „Oszczędność kosztów, czyli jak pozyskać pracownika”. Organizatorem spotkania był nasz członek, firma „KADRY POLSKIE” Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu. Patronat nad seminarium objęła Łomżyńska Izba Przemysłowo - Handlowa. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele firmy „KADRY POLSKIE”: Prezes Andrzej Grudniok, Dyrektor ds. Leasingu Marcin Raczak, oraz Regionalny Kierownik Sprzedaży Jolanta Ecka.

Poza przedstawieniem historii i dorobku firmy, „KADRY POLSKIE” zaprezentowały też szeroki wachlarz swoich usług skierowanych do innych przedsiębiorstw. Ciekawym pomysłem promowanym przez Organizatora, a przeniesionym z zachodnich rynków pracy, jest zatrudnienie tymczasowe czyli tak zwany leasing pracowniczy. Ta forma zatrudnienia spełniająca się już na bardziej rozwiniętych rynkach pracy, u nas jeszcze nie zdobyła takiego uznania jak np. w Holandii, gdzie tymczasowa forma zatrudnienia stanowi do 10 % ogólnego udziału w rynku zatrudnienia. Z drugiej strony z roku na rok rynek pracowników tymczasowych wzrasta o około 100 %. Dwa lata temu pracowników tymczasowych było około 80 tyś. , w roku 2005 już 160 tys. Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy “KADRY POLSKIE” ta forma zatrudnienia nie tylko pozwala sprawniej funkcjonować firmom zwiększając ich elastyczność kadrową, ale umożliwia zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Ciekawostkę dla pracodawcy mogły stanowić zapisy ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych odbiegające od zapisów kodeksowych tj. możliwość wielokrotnego zawierania krótkoterminowych umów o pracę, krótsze okresy wypowiedzeń tychże umów, etc.
Przy pracy o charakterze sezonowym, okresowym lub doraźnym, pracodawca może skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej na zasadach określonych w ustawie z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz.U. nr 166, poz. 1608 z późn. zm.). Ustawa ta szczegółowo reguluje zasady zatrudniania pracowników tymczasowych, w tym także określa obowiązki, jakie spoczywają na pracodawcy użytkowniku. Możliwe, że leasing pracowniczy już niedługo będzie jednym z ważniejszych motorów rozwoju gospodarki. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem przybyłych uczestników na poczęstunek oraz luźną rozmowę związaną z tematyką seminarium.

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę