Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Gala boksu olimpijskiego i zawodowego w Łomży

Główne zdjęcie
Iznaur Isaev, Tomasz Niedźwiecki, Patryk Rzekos,Bartosz Gołębiewski,Patryk Boniecki, Zbigniew Maleszewski w sali LMS w Łomży

- Rozdaliśmy ponad 300 zaproszeń na galę boksu Polskiego Związku Bokserskiego Suzuki Boxing Night 17 w Łomży – informuje wiceprezes PZB i prezes Podlaskiego OZB Zbigniew Maleszewski. W Hali Sportowej imienia Olimpijczyków Polskich będzie 9 walk boksu olimpijskiego i dwie w boksie zawodowym. W Łomży gości Tomasz Niedźwiecki, brązowy medalista Mistrzostw Europy.

Gala PZB Suzuki Boxing Night 17 odbędzie się w piątek wieczorem w Łomży. TVP Sport podała, że planuje początek transmisji na żywo od godziny 19.55. Wcześniej wystąpią łomżyńscy reprezentanci młodzieżowego boksu olimpijskiego. O każdym z trzech chłopaków trener Zbigniew Maleszewski, twórca Bokserskiego Klubu Sportowego w Łomży, ma coś dobrego do powiedzenia. Chwali ich za dobre zachowanie, systematyczność, pracowitość i waleczność, co przynosi efekty w ogólnopolskich zawodach. Patryk Rzekos (rocznik 2007) to 15-letni kadet, brązowy medalista MP młodzików (Jedwabno 2021). Patryk Boniecki (rocznik 2005) jest 17-letnim juniorem i zdobywcą brązowego medalu w boksie na tegorocznych Mistrzostwach Polski juniorów w Wałczu. Waleczny chłopiec z Łomży to kilkukrotny medalista MP w grupach wiekowych kadetów i młodzików. Patryk należy do kadry narodowej Polski. Latem stał się potencjalnym kandydatem do startu reprezentacji kraju na listopadowych Mistrzostwach Świata juniorów w Hiszpanii. Natomiast Iznaur Isaev (ur. w 2004 r.) jest 18-letnim juniorem z Łomży, który wywalczył na ringu brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Ostrowiec Świętokrzyski 2020). Swoje aktualne możliwości, przygotowanie techniczne i formę sportową pokażą kibicom podczas walk na ringu w hali SP 9 od godziny 18.  20.    

Gala PZB Suzuki Boxing Night 17 w Łomży
28-letni reprezentant Polski na ME w Erywaniu (Armenia 2022) Tomasz Niedźwiecki odwiedził na treningu we wtorek wieczorem młodzież z Łomży w sali gimnastycznej przy Liceum Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Wiejskiej. Trenuje tutaj kilkudziesięciu zawodników z Bokserskiego Klubu Sportowego, w tym również dziewczęta. Zajęcia prowadziła wychowanka trenera Maleszewskiego Dorota Bukowska, złota medalistka MP kobiet. Tomek Niedźwiecki mówił krótko zawodnikom i adeptom, co jest kluczem do sukcesu: - Musicie ciężko trenować, trenować i… trenować. Trzeba czekać na swój szczęśliwy dzień, który kiedyś przyjdzie. Pracujcie i słuchajcie wskazówek trenera.

Medalista ME Tomasz Niedźwiecki wie, co mówi, bo kadrowicz uprawia boks od 13 lat, aktualnie w Rushh Kielce. Z tego samego klubu pochodzi także drugi gość treningu zawodników BKS Tiger – 26-letni Bartosz Gołębiewski, który wśród sukcesów na ringu ma zwycięstwo w Łomży – złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w czerwcu 2019. Zarówno Tomek Niedźwiecki, jak i Bartek Gołębiewski nie chcieli przed spotkaniami z rywalami na ringu wypowiadać się o wynikach. Jak obaj stwierdzili zgodnie w pokoju trenerów LMS – wchodzą na ring zawsze z wolą zwycięstwa.

Wiceprezes PZB Zbigniew Maleszewski (lat 56) informuje, że 17. gala PZB Suzuki Boxing Night to mecz międzypaństwowy Polska – Rumunia. Przeciwnikami w walkach boksu olimpijskiego są, według kategorii wagowych: 51 kg - Jakub Słomiński i Robert Pater Adalbert; 57 kg - Paweł Brach i Eusebiu Tarzoman;  60 kg - Ilia Bader i Andrei Gavae; 63,5 kg -  Oliwier Zamojski i Roman Samuel; 71 kg – Damian Durkacz i Sebastian Nitu; 80 kg – Bartosz Gołębiewski i Florin Serban; 92 kg - Mateusz Bereźnicki i Emanuel Mican.
W walce w boksie zawodowym zadebiutuje Tomasz Niedźwiecki, który zmierzy się z Krzysztofem Stawiarskim (2 - 3, 2 KO). Natomiast Andrzej Wawrzyk (33 - 1, 19 KO) będzie rywalizować na pięści z Michałem Bołoz (3 - 4  - 2, 3 KO).

- Siedemnasta gala PZB w hali „Dziewiątki” zapowiada się w piątek wieczorem naprawdę  bardzo emocjonująco i dla naszych zawodników młodzieżowych, i dla seniorów z Polski – promuje imprezę wiceprezes PZB do spraw wyszkolenia Zbigniew Maleszewski. - Walki dla 3 zawodników z BKS Tiger mogą być ciężkie, ale dzięki temu, nasi chłopcy nabiorą jeszcze więcej doświadczenia.

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=54380

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=51893

https://4lomza.pl/index.php?wiad=52818

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=58521

 

Foto: Iznaur Isaev, Tomasz Niedźwiecki, Patryk Rzekos,Bartosz Gołębiewski,Patryk Boniecki, Zbigniew Maleszewski w sali LMS w Łomży
Foto: Bartosz Gołębiewski, Tomasz Niedźwiecki, Zbigniew Maleszewski w sali LMS w Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę