Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Marszałek województwa wsparł łomżyńskie kluby sportowe

184 tysiące trafi do klubów sportowych w Łomży i powiecie łomżyńskim w ramach konkursów „sportowych”. Marszałek województwa wsparł kluby sportowe na różnych poziomach rozgrywek.

Dotacje zostały przyznane w ramach dwóch konkursów. Pierwszy z nich skierowany był na organizację szkoleń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego w najwyższej klasie rozgrywkowej w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego. Wsparcie otrzymało osiem klubów, w tym 26 tys. zł trafi do Klubu Uczelnianego AZS PWSIiP w Łomży na udział w rozgrywkach ekstraklasy tenisa stołowego kobiet.

W ramach drugiego konkursu dofinansowanie było przeznaczone dla klubów występujących w rozgrywkach niższego szczebla w różnych dyscyplinach. W tym gronie znalazły się cztery kluby z terenu Łomży i powiatu łomżyńskiego. Największe wsparcie otrzymał ŁKS 1926. Jego budżet został zasilony kwotą 80 tys. zł. MKS „Dwójka” na przygotowania do udziału oraz udział w rozgrywkach seniorek II Ligi Piłki Ręcznej Kobiet otrzymała 35 tys. zł. Klub Sportowy „Śniadowo” otrzymał 30 tys. zł, a Gminny Klub Sportowy „Forty Piątnica otrzymał 13 tys. zł na kobiecą piłkę nożną. 

- Dotacje kierujemy zarówno do liderów, najlepszych zespołów w województwie, jak też do mniejszych klubów, ale również ważnych dla swoich społeczności. Jako zarząd województwa od początku kadencji wspieramy sport. To ogromny potencjał Podlaskiego, który trzeba budować i rozwijać. Mamy nadzieję, że przyznana pomoc pozwoli na aktywny udział w rozgrywkach różnych szczebli i dyscyplin sportowych - stwierdził marszałek Artur Kosicki. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę