Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Z wizytą na Łotwie

W dniach 15-18 listopada br. przedstawiciele Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej wraz z przedstawicielami Starostwa Łomżyńskiego udali się z wizytą do łotewskiego Rejonu Daugavpils. Głównym punktem spotkania było dla delegacji ze Starostwa podpisanie umowy o współpracy między gminami Miastkowo i Naujene, a dla przedstawicieli naszej Izby nawiązanie kontaktów z Daugavpilskim oddziałem Łotewskiej Izby Przemysłowo- Handlowej. Naszą Izbę reprezentowali: Prezes Maciej Krzysztof Zajkowski, Dyrektor biura Tomasz Chrostowski oraz Pan Wojciech Dąbrowski z firmy Edpol.

Wyjazd okazał się owocny, wszystkie cele zostały zrealizowane. W biurze Izby dostępne są materiały dotyczące potencjału gospodarczego Łotwy. Ponadto nasi przedsiębiorcy mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniach biznesowych z przedstawicielami łotewskich firm reprezentujących odpowiednie branże. Oprócz indywidualnych wizyt, mieliśmy okazję odwiedzić firmę “Daugavpils galas kombinats” (Kombinat przetwórstwa mięsnego) oraz wspólnie z naszymi samorządowcami firmę “Daugavpils Dzirnavnieks” (Młyn Daugavpils zajmujący się produkcją mieszanek zbożowych dla zwierząt hodowlanych). Przy okazji nasza delegacja otrzymała możliwość zwiedzenia miasta Daugavpils oraz sąsiadujących gmin. Warto zaznaczyć, że gospodarze, łotewscy samorządowcy oraz przedsiębiorcy, okazali się bardzo gościnni. Nasza delegacja zaproszona została do uczestnictwa w oficjalnych obchodach 87. rocznicy proklamowania niezależnej Republiki Łotewskiej w dniu 17. listopada- najważniejszego łotewskiego państwowego święta. Mieliśmy również okazję spotkać się z Polonią łotewską, która jak się okazało jest liczną i prężnie działającą grupą. Mamy nadzieję, że zawiązane kontakty zaowocują rewizytą łotewskich samorządowców oraz przedsiębiorców.

 

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę