Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lipca 2021 napisz DONOS@

Religia

Temat: Raduję się Zmartwychwstaniem Jezusa. Data: 07.04.2021; 09.04.2021

 

Rozpocznij modlitwą: ,, Ojcze nasz…”

Podczas ostatniej katechezy mówiliśmy o tym jak Pan Jezus został ukrzyżowany i umarł na krzyżu. Później został złożony go grobu. Dzisiaj dowiecie się o bardzo ważnym wydarzeniu, z którym związane były minione Święta, to Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Przez swoją śmierć i zmartwychwstanie Pan Jezus  otworzył nam drogę do nieba.

Przeczytajcie opowiadanie:

Teraz już wiemy skąd uczniowie wiedzieli, że Jezus zmartwychwstał. To wydarzenie będziemy wspominać w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych. To bardzo radosne święta. Przypominają nam one o tym, że Mała jaskółka wróciła wieczorem do gniazda bardzo przejęta i od progu zawołała: - Mamusiu, byłam dziś w tym pięknym ogrodzie za murami starej Jerozolimy i widziałam tam coś bardzo dziwnego. - Cóż takiego? – zainteresowała się mama-jaskółka. - Wiesz, w tej pustej pieczarze, w środku ogrodu ludzie zrobili dla kogoś grób… ale to nie jest taki grób, jak wszystkie inne. Od samego rana pilnuje go dwóch żołnierzy rzymskich – odpowiedziała mała jaskółka. - I to cię tak zdziwiło? – spytała mama - Tak i to bardzo – odpowiedziała mała jaskółka. – Widziałam już w moim życiu wiele ludzkich grobów, ale żadnego z nich nie pilnowali żołnierze… - To grób Jezusa z Nazaretu – wyjaśniła spokojnie mama. - Czy on był Kimś wyjątkowym? Dlaczego pilnują Jego grobu? - To długa historia – westchnęła mama-jaskółka – i sama nie do końca ją rozumiem… Kilka razy widziałam Jezusa z bliska. Patrzyłam jak karmił głodnych, pocieszał smutnych, uzdrawiał chorych… Wydawało mi się, że mieszkańcy Jerozolimy bardzo Go kochają… Niestety chyba się myliłam… W ostatni piątek, kiedy Piłat sądził Jezusa wielu krzyczało „ukrzyżuj Go”, „na krzyż z Nim”… i Piłat skazał Go na śmierć. Pamiętasz to ostatnie trzęsienie ziemi? - Oczywiście, że pamiętam. Bardzo się bałam… - Właśnie wtedy umierał Jezus. Niektórzy mówili, że kiedy żył mówił o tym, że zmartwychwstanie… właśnie dlatego Piłat kazał pilnować Jego grobu – wyjaśniła mama. Nazajutrz rano mała jaskółka znowu wybrała się do ogrodu. Panowała w nim całkowita cisza. Usiadła na dobrze znanym sobie drzewie i wtedy dopiero zauważyła, że zamiast żołnierzy przy grobie stoi dwóch ludzi. Usłyszała ich głos: - Kobiety mówiły prawdę… Nie ma go tu… Zmartwychwstał…

Możesz obejrzeć film o tym wydarzeniu

https://www.youtube.com/watch?v=3RcKfsmweVw

 

 

 

 

 

Agata Komorowska
śr, 07 kwietnia 2021 21:55
Data ostatniej edycji: śr, 07 kwietnia 2021 21:55:51

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę