Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 08 grudnia 2023 napisz DONOS@

Religia

Temat: Pan Jezus umiera na krzyżu z miłości do nas

Podczas ostatniej katechezy mówiliśmy, że Pan Jezus podczas ostatniej wieczerzy czyli kolacji, która zjadł z uczniami, odprawia pierwszą Mszę Święta                                                                                                                              

Po Wieczerzy Pan Jezus poszedł do ogrodu Oliwnego i modlił się. Wtedy przyszli żołnierze i zabrali go do więzienia.  Następnego dnia odbył się sąd i Pan Jezus został skazany na śmierć przez ukrzyżowanie.  Musiał dźwigać krzyż na  górę , którą nazywamy Golgota i tam został ukrzyżowany.  Po ukrzyżowaniu Pan Jezus umiera na krzyżu. W najbliższy piątek, który nazywamy Wielkim Piątkiem będziemy przezywać i wspominać ostatnie wydarzenia z życia Pana Jezusa.  Pamiętajmy, że krzyż dla nas ludzi wierzących w Boga jest najważniejszym znakiem. Krzyż przypomina nam o wielkiej miłości Boga do nas.

Podziękuj własnymi słowami Panu Jezusowi za Jego cierpienie, które otworzyło nam drogę do nieba.

Zachęcam do obejrzenia i wysłuchania Drogi kryzowej, którą znajdziecie na stronie( Link należy skopiować i wkleić do wyszukiwarki):

https://www.youtube.com/watch?v=AZ4q46Vk9dc

Życzę zdrowych, pełnych pokoju i radości Świat Zmartwychwstania Pana Jezusa.  Pozdrawiam . Bożena Kotlewska


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę