Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Podlaski ZPN obiecuje pieniądze za strat w rozgrywkach

Ponad ćwierć miliona złotych przekaże Podlaski Związek Piłki Nożnej klubom uczestniczącym w rozgrywkach w nowym sezonie. Środki na wsparcie dzielone będą w zależności od klasy rozgrywek – od 5 tys. zł dla drużyn z III ligi po 2 tys. zł dla tych, uczestniczących w rozgrywkach klasy A. Decyzje o dotacjach i anulowaniu kar dyscyplinarnych były ostatnimi decyzjami obecnego zarządu Podlaskiego ZPN w tej kadencji i ubiegającego się o reelekcję prezesa Sławomira Kopczewskiego.

Na dotacje dla klubów piłkarskich, które przystąpią do rozgrywek w nowym sezonie Podlaski ZPN przeznaczył kwotę 252 tys. zł. Jak przekazano decyzja ma związek z pandemią koronawirusa i trudną sytuacją podlaskich klubów piłkarskich. Środki na wsparcie dzielone będą w zależności od klasy rozgrywek. I tak drużyny III ligi dostaną po 5 tys. zł, IV ligi – po 4 tys. zł., klasy okręgowej – po 3 tys. zł, a klasy A – po 2 tys. zł. Drużyny Futsalu podzielą między siebie 9,5 tys. zł (MOKS Słoneczny Stok – 3,5 tys. zł, a Futbalo Białystok oraz DTS „Helios” – po 3 tys. zł). Piłkarstwo kobiece będzie wsparte kwotą 9 tys. zł (równo po 3 tys. zł otrzymają: Ekosport, Forty Piątnica oraz Włókniarz Białystok). 40 tys. zł przeznaczono na wsparcie akademii piłkarskich. 
Środki mają zostać wypłacone po rozegraniu pierwszej kolejki spotkań, a warunkiem otrzymania dofinansowania jest przystąpienie do rozgrywek oraz brak zaległości wobec podlaskiego ZPN. 
- Zdajemy sobie sprawę, że w związku z nagłym przerwaniem rozgrywek sytuacja finansowa jest w wielu klubach bardzo trudna, dlatego jako związek czujemy się zobowiązani udzielić wsparcia – mówił Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN, który zapowiada, że 1 sierpnia będzie ubiegał się o ponowny wybór na to stanowisko. 
Jednocześnie ustępujący Zarząd Podlaskiego ZPN podjął decyzję o anulowaniu kar  dyscyplinarnych oraz opłaty z tytułu kar dyskwalifikacji dla piłkarzy z poprzedniego sezonu. 
- Umorzeniu nie podlegały jedynie kary dyskwalifikacji za rażące przewinienia – zaznaczał prezes Kopczewski.

Z komunikatu Podlaskiego ZPN  wynika, że łącznie w latach 2016-2020 związek wsparł kluby kwotą ponad 800 tys. zł. Wskazano w nim, że kilka miesięcy temu Podlaski ZPN przekazał klubom działającym w województwie ponad 1000 piłek, wartych ponad 90 tys. zł, a drużynom grającym w IV lidze sfinansował kamery wraz z oprogramowaniem do  nagrywania meczów. Koszt tego zakupu to ponad 30 tys. zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę