Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

25 czerwca 2020 czwartek

Witamy gorąco Wszystkich, i Małych i Dużych w czwartek. Wczoraj pożegnaliśmy nasze kochane Sześciolatki i Ich Rodziców. Będzie nam Was bardzo brakowało. Dziś zapraszamy wszystkie chętne dzieci do zabaw zdalnych.

Temat dnia :

Moi przyjaciele 

Zadania:

1.       Trening dla mamy z dzieckiem w domu https://www.youtube.com/watch?v=hBFLp08y33Y

2.        „Mój przyjaciel” – zabawa językowa,  rozmowa na temat przyjaciół, próba określania, kto to jest przyjaciel. Rodzic zadaje pytania naprowadzające: Kogo nazywamy przyjacielem? Czym przyjaciel różni się od kolegi? Jak powinien się zachowywać przyjaciel? Co to znaczy, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Czy ty masz przyjaciela? Następnie dziecko siada i kończy zdanie: Mój przyjaciel jest… – starają się dodać jak najwięcej określeń.

3.       „Telefon z wakacji” – zabawa słuchowa.Dziecko siada na podłodze, Rodzic mówi  dziecku  dowolne zdanie związane z wakacjami, np. Ciocia Krysia zaprasza dziecko do siebie; zaproś Wujka Tomka  do nas do domku na wsi w Tatrach. Dziecko rozpoczyna improwizowanie rozmowy telefonicznej , w której ciocią lub wujkiem jest Rodzic. Rodzic zwraca uwagę na używanie form grzecznościowych podczas rozmowy.   

4.       JK Sport Zabawy z dzieckiem w domu Odc. 3 Ćwiczenia w dwójkach https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4

5.         Praca z KP4.46a– czytanie zdań, rysowanie lodów, wykonywanie obliczeń, łączenie podpisów z właściwymi obrazkami;

6.         Praca z KP4.46 b – podawanie nazw przedmiotów na ilustracjach, wykreślanie nazw przedmiotów, odczytywanie hasła;

7.       Żółwik i przyjaciele - bajka o przyjaźni dla dzieci -

https://www.youtube.com/watch?v=oHRM6fLio7E

 

Zabawy dodatkowe:

„Koleżanki i koledzy” – zabawa plastyczna. Rodzic proponuje dziecku  wykonanie pamiątkowej planszy przedstawiającej fotografie lub rysunki wszystkich dzieci z grupy. Rodzic  przygotowuje karton w dużym formacie. Dziecko wykonują ramki na zdjęcia. Rysuje na kartce swój portret, następnie umieszcza portret w ramce i nakleja je na dużym kartonie. Przygotowują karteczki ze swoim i kolegów  imionami, przykleja je pod ramkami z portretami. Na koniec każde dziecko wskazuje swój portret na planszy, mówi, z kim z grupy lubiło się bawić w mijającym roku.

 

W załącznikach znajdziecie kilka zadań matematycznych i językowych.

 

Miłej zabawy !

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
cz, 25 czerwca 2020 08:07
Data ostatniej edycji: cz, 25 czerwca 2020 08:26:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę