Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

23 czerwca 2020 wtorek

Dzień dobry! Dziś szczególnie gorąco witamy wszystkich naszych Tatusiów i z okazji Dnia Ojca składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i wytrwałości oraz sukcesów zawodowych i osobistych. Życzymy , aby dzieci były dla Was źródłem szczęścia i powodem do dumy, a uśmiech ich niech daje Wam siłę i wytrwałość każdego dnia.

KOCHANY TATO!

Z okazji Twojego Święta, za wczoraj i za dziś,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności
za wszystkie dla nas trudy i starania
składamy Ci dzisiaj podziękowania.

Tatusiom dedykujemy piosenkę https://www.youtube.com/watch?v=JacM8y-rwhw&list=PLZkwCBgeTsld_5dgMXiIDSkqndIcxtQfL&index=9 

Pierwsze i najważniejsze zadanie na dzień dzisiejszy to złożenie życzeń Kochanym Tatusiom, ściskamy Ich mocno, całujemy, robimy laurki lub inne upominki według własnego pomysłu. Zróbcie to, co Wam serduszko podpowiada. 

Temat dnia:

Nad wodą 

Zadania:

1.       „Słoneczny łańcuch skojarzeń” – zabawa językowa w skojarzenia. Zabawa polega na tworzeniu łańcucha skojarzeń. Rodzic mówi słowo: słońce i prosi, aby dziecko  powiedziało słowo, które kojarzy się ze słońcem. Następnie Rodzic  wypowiada kolejne słowo związane z poprzednim . Zabawę można przeprowadzić z wykorzystaniem słownictwa w języku obcym, np. angielskim (słońce – sun, gorąco – hot, lato – summer, piasek – sand, plaża – beach).

2.       „Nad morzem” – zabawa językowa, praca z mapą Polski. Rodzic prezentuje dziecku na mapie Polski obszar Morza Bałtyckiego. Zachęca dziecko do podawania nazw państw, które mają dostęp do morza, odczytuje nazwy polskich rzek, które do niego uchodzą. Następnie Rodzic  przedstawia obrazek  krajobrazu morskiego: mewy, fale i wiatr. Zadaniem dziecka jest rozpoznawanie i wyodrębnienie głoski w nagłosie i wygłosie słów: mewy, fale, wiatr i ułożenie nowych słów zaczynających się od wyodrębnionych głosek (słowa powinny być związane z morzem). Rodzic zwraca uwagę, że w języku polskim nie występują wyrazy  zaczynające się od głoski y. (pomoce: mapa Polski, zdjęcia przedstawiające krajobraz morski, mewy, fale i wiatr)

3.       „Plażowe zagadki” – zabawa polisensoryczna. Rodzic wskazuje dziecku dowolny , nieprześwitujący  materiał (chusta lub cienki kocyk) ułożony na podłodze lub stole  i zwraca uwagę na przedmioty, które są pod nim schowane. Wyjaśnia, na czym będzie polegała zabawa: Wiatr wiejący na plaży przykrył piaskiem różne przedmioty. Twoim zadaniem jest odgadnięcie za pomocą dotyku, co ukryło się pod piaskiem. Dziecko dotyka rzeczy spod materiału, odgaduje, co to za przedmiot. Następnie dzieli jego nazwę na sylaby i głoski, przelicza je, podaje pierwszą, kolejną i ostatnią głoskę, podaje słowo, które się rymuje z daną nazwą, układa zdanie z daną nazwą, (pomoce: chusta lub kocyk, różne przedmioty)

4.       „Zapamiętaj ten wzór” – zabawa ruchowa. Rodzic  układa ze sznurka na dywanie wzór fali. Dziecko chodzi wzdłuż sznurka drobnymi kroczkami. Następnie Rodzic  usuwa sznurek, a dziecko idzie według zapamiętanego wzoru. (pomoce:  sznurek).

5.       „Panie Rekinie, czy możemy przepłynąć przez morze?” – zabawa ruchowa. Rodzic  wyznacza linami/sznurkiem dwa brzegi morza. Rodzic  stoi w morzu i jest rekinem. Dziecko  znajdują się na jednym brzegu i pyta: Panie rekinie, czy mogę przepłynąć przez morze? Rekin odpowiada: Tak, jeśli macie coś w kolorze… i wymienia kolor. Jeśli dziecko  ma coś w tym kolorze, może spokojnie przejść na drugi brzeg. Jeśli dziecko nie ma nic w danym kolorze  musi tam dotrzeć w taki sposób, by nie złapał go rekin.

6.         Praca z KP4.44a – łączenie liczb od naj-mniejszej do największej, rysowanie rybek według instrukcji, zapisywanie i obliczanie działań;

7.         Praca z KP4.44b – podawanie nazw obrazków, dzielenie nazw na sylaby, pisanie sy-lab po śladzie; dopisywanie brakujących sylab.

 

Zadania dla chętnych:

 „Tacki z piaskiem” – zabawy grafomotoryczne z wykorzystaniem tacek z piaskiem lub kaszą manną. Dziecko wykonuje rysunek  według własnego pomysłu – palcem, patykiem, drugą stroną kredki. Następnie odwzorowuje gotowy obrazek na papierze. Może także posmarować wybrane elementy obrazka klejem i posypać je piaskiem lub kaszą. (pomoce:  tacki z piaskiem lub kaszą manną, patyki, kredki, kartki A4, klej ).

  „Rekin i krab” – zabawa ruchowa orientacyjna. Rodzic  układa na podłodze linię ze skakanek/sznurka. Umawia się z  dzieckiem, że z jednej strony linii jest morze, z drugiej – piasek. Na hasło Rodzica: krab! dziecko musi uciec z piasku przed krabem – przeskoczyć na morze. Na hasło Rodzica rekin! dziecko ucieka z morza na piasek. Rodzic podaje hasła coraz szybciej, może je przeplatać innymi hasłami dla zmylenia (pomoce: skakanki lub sznurki).

 https://www.youtube.com/watch?v=scDi1VUmrsQ  - Oto Morze Bałtyckie jest – zabawy: oddechowa, plastyczna –              składanie    łódki  i muzyczno- ruchowa https://www.youtube.com/watch?v=aZxMiWyO3YA&t=12s

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 22 czerwca 2020 23:03
Data ostatniej edycji: wt, 23 czerwca 2020 00:04:24

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę