Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

29 maja 2020 - piątek

Witajcie , witajcie w piąteczek, piątuś, piątunio

Temat dnia:

Piknik rodzinny

 

Zadania:

1.       Ćwiczenia gimnastyczne - https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4&t=9s  Zabawy z dzieckiem w domu.

Aktywność fizyczna - https://www.youtube.com/watch?v=jgJOS26G1wY .

2.      Zabawa językowa „Jedziemy z rodzicami na wycieczkę” – rozpoznawanie głosek w słowach. Do zabawy potrzebne będą: plecak oraz  przedmioty potrzebne na wycieczce. Rodzic  trzyma w dłoni plecak, do którego trzeba włożyć przygotowane przedmioty. Dziecko kolejno wybiera przedmioty dla siebie i dla innych członków rodziny, którzy „pojadą” na wycieczkę. Dziecko wybiera przedmioty , których nazwy zaczynają się na taka samą literę jak imię osoby , dla której wybierać będzie przedmiot.  Musi też powiedzieć, dlaczego wybrało taki, a nie inny przedmiot. Np. Dla cioci Basi zabieram na wycieczkę bułkę, bo może  zgłodnieć. Dla  Krzysia zabieram klocki, żeby się nie nudził w razie deszczu. Dla Mamusi Agnieszki zabiorę aparat, żeby robiła pamiątkowe zdjęcia.

3.      „Piknik z rodziną” -  zabawa doskonaląca koncentrację i spostrzegawczość. Rodzic prezentuje dziecku 3 ilustracje. Dziecko opowiada, gdzie wybrała się rodzina i jak spędza czas. Następnie dziecko wykonuje 8 – 12 obrazków  przedmiotów, które można zabrać na piknik (do zrobienia obrazków przygotowujemy dziecku wycięte białe, nieprześwitujące  kartoniki i kredki) . Kiedy dziecko skończy rysowanie Rodzic kładzie na dywanie cztery kartoniki (może być ich mniej/więcej, wszystko zależy od możliwości dziecka). Dziecko uważnie im się przygląda. Potem rodzic zakrywa obrazki, a dziecko próbuje wymienić wszystkie rzeczy, które się na nich pojawiły. Gdy mu się uda, odszukuje kolejne przedmioty na ilustracji. Zabawa trwa do wyczerpania kartoników (obrazki załączniki).

4.      Zabawa sensoryczna „Co mam w koszu?”. Rodzic ukrywa w koszu przedmioty i produkty, które można zabrać na piknik, np. jabłko, gruszkę, kubek, papierowe talerzyki. Zadaniem dziecka  jest rozpoznanie ich za pomocą dotyku i opowiedzenie, jakie cechy ma dany przedmiot. Zabawę można również poprowadzić z wykorzystaniem słownictwa języka obcego, np. angielskiego (miękki – soft, twardy – hard, długi – long, krótki – short, duży – big, mały – little itp.).

5.      Zabawa matematyczna „Przygody na pikniku”. Rodzic daje dziecku liczmany, np. nakrętki po napojach. Następnie wyciąga z kosza z poprzedniej zabawy po jednej rzeczy i układa zadanie na jej temat, np.: Na piknik zabrałam 3 jabłka. Moja koleżanka przyniosła jeszcze 2 jabłka. Ile mamy razem jabłek? Dziecko  układa liczmany, dodaje  i odejmuje  w zakresie 10.

6.      „Moja wesoła rodzina” – utrwalenie  piosenki https://www.youtube.com/watch?v=9CAEhPUDlA4

7.       „Pamiątka z pikniku” zabawa badawcza. Rodzic  daje dziecku masę solną, a dziecko  pokrywa grubą warstwą jednorazowe talerzyki. Odciska w niej różne skarby, by sprawdzić, jakie wzory powstaną. Dziecko porównuje  kształt i wielkość odcisków. Następnie tworzy kompozycję z masy solnej i materiałów z zabawy „Letni piknik”. Rodzic  pozostawia prace do wyschnięcia (Przepisy na różne masy znajdą Państwo na stronie  https://rodzicielskieinspiracje.pl/masy-plastyczne-diy-stworz-wlasny-piasek-kinetyczny-lub-gluta/ .

 

Udanego i wesołego piątku oraz miłego odpoczynku w weekend!

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę