Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Religia

Witam Was i pozdrawiam Kochane dzieci i Drodzy Rodzice w czwartek 28 maja

Zesłanie Ducha Świętego 

Witam Was i pozdrawiam Kochane dzieci i Drodzy Rodzice w czwartek 28 maja w 39 rocznicę śmierci Wielkiego Prymasa Polski Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który wkrótce zostanie ogłoszony Błogosławionym. 

          W najbliższą niedzielę 31 maja będziemy świętować Zesłanie Ducha Świętego. Będzie to ostatni dzień maja, a dla starszych dzieci i dorosłych ostatni dzień spowiedzi wielkanocnej. 

          Czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu Pan Jezus wstępował do nieba i wtedy obiecał Apostołom, że przyśle im Ducha Świętego, który ich wszystkiego nauczy i przypomni to, co Pan Jezus mówił, gdy chodził po ziemi. Apostołowie czekali na Ducha Świętego 10 dni. W tym czasie gromadzili się na wspólną modlitwę w Wieczerniku z Maryją Matką Pana Jezusa. Czytali święte księgi, a Maryja opowiadała im o latach dziecięcych Pana Jezusa.

W niedzielę 10-tego dnia około godziny 9-tej usłyszeli szum, jakby powiew gwałtownego wiatru i na wszystkich zgromadzonych zstąpił Duch Święty. Pod sufitem ukazał się Duch Św. w postaci gołębicy, od której odchodziły promienie na głowy Apostołów i Matki Bożej zakończone płomykami ognia. Na Apostołów i Maryję Duch Św. zstąpił w postaci ognistych języków.  

          Duch Święty udzielił Apostołom niezwykłych darów:

1.      Daru odwagi, który sprawił, że przestali się bać wrogów, a nawet śmierci.

2.      Daru rozumu, aby przypomnieli sobie czego Pan Jezus nauczał chodząc po ziemi.

3.      Daru mówienia różnymi językami, bo mieli nauczać wszystkie narody

4.      Daru czynienia cudów: uzdrawiania ludzi, a nawet wskrzeszania umarłych.

Po zesłaniu Ducha Świętego Apostołowie rozeszli się na cały świat, nauczali o Panu Bogu, o Panu Jezusie, który umarł i Zmartwychwstał i udzielali chrztu.

Teraz Apostołów zastępują biskupi i kapłani. Duch Święty przychodzi do serca człowieka w chwili chrztu św. Ty też otrzymałeś Ducha Św., gdy ksiądz polał na twoją głowę wodę i wypowiedział słowa:  np. Zofio ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

          Dlatego rodzice kreślą na twoim czole znak krzyża i mówią słowa: „błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, a kiedy umiałeś już mówić nauczyli cię znaku krzyża św. „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.

 

          Proszę Rodziców o sprawdzenie czy dziecko poprawnie kreśli na sobie znak krzyża św.

Zachęcam Rodziców do częstego błogosławienia dziecka przed snem, czy przed wyjściem z domu.

          Proszę umożliwić dziecku uczestniczenie w niedzielę we Mszy św. transmitowanej przez TV TRWAM o godz. 10.30 z Jasnej Góry oraz obejrzenie filmu o zesłaniu Ducha Św.

         Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=-jHwTySRTYk

Z szacunkiem s. Eugenia

Agata Komorowska
śr, 27 maja 2020 22:34
Data ostatniej edycji: śr, 27 maja 2020 22:43:18

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę