Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

26 maja 2020 - wtorek

Dzień dobry! Dziś szczególnie serdecznie witamy nasze Mamusie w Dniu Matki i życzymy Wam zdrowia, uśmiechów i miłości najbliższych.

Temat dnia:

Moja Mama 

 

Zadania:

 

Dziś Dzień Matki dlatego pierwszym zadaniem  dla Dziecka jest złożyć Swojej najukochańszej, najlepszej, najsłodszej, najpiękniejszej Mamie życzenia, gorące, szczere, płynące prosto z serca. Zróbcie to szybciutko jeśli jeszcze tego nie zrobiliście!

 

Kolejne zadania to propozycje: wspólnie z Mamą wybierzcie zabawy zaplanowane przez nas lub spędźcie razem ten wyjątkowy dzień najweselej jak tylko potraficie!!!

 

  1. „Jaka jest moja mama?” – rozmowa kierowana. Mama siada z Dzieckiem wygodnie i pyta Dziecko: Jaka ja jestem? Zadaniem dziecka jest opisanie swojej mamy jednym zdaniem. Następnie dziecko przelicza słowa w wypowiedzianym zdaniu.


  1. Zabawa ruchowa „Znajdź mamę”. Do zabawy potrzebne będą litery z Alfabety po 4 litery m , 4 litery a i 4 dowolne. Dziecko układa  litery w rzędach. Litery powinny być ułożone luźno tak, aby między nimi zmieściła się stopa. Zabawa polega na „prowadzeniu” po literach  Uczestnika zabawy  przez Dziecko zgodnie ze wskazówkami  dotyczącymi kierunków np. w lewo, w prawo, do przodu, do tyłu; wskazówki  powinny doprowadzić tę osobę do ułożenia wyrazu mama. Pamiętajcie o tym, by kierować osobę do liter w odpowiedniej kolejności. Po wykonaniu zadania zamieniamy się rolami.


  1. Zabawa naśladowcza „Co lubię robić z moją mamą”. Mama prosi dziecko, by zastanowiło się, co najbardziej lubi z nią robić. Dziecko pokazuje gestami te czynności , a Mama odgaduje.
  2. Zabawa słuchowa „Kolory mojej mamy”. Do zabawy potrzebne będą kolorowe kartki, które rozkładamy na podłodze.

Mama wydaje polecenia: Stań na kolorze, który…, np.

– podoba mi się ,

– przypomina moją sukienkę,

– pasuje do moich oczu,

– przypomina mój kapelusz, buty;

– nie pasuje do mnie.


5.       Mama w kuchni –zabawa ruchowa do piosenki. Wybieramy jedną z piosenek i zapraszamy Mamę do tańca:

https://www.youtube.com/watch?v=9EaJmJhPiqE -  Moja mama - Piosenki dla dzieci bajubaju.tv

https://www.youtube.com/watch?v=RvHfN-4Va4g  - Śpiewające Brzdące - Jesteś mamo skarbem mym

 

6.       Praca z KP4.24a – meblowanie i umieszczanie nalepek zgodnie z instrukcją, czytanie prostych wyrazów;

 

7.       Praca z KP4.24b – czytanie tekstu z poznanych liter, pisanie wyrażeń po śladzie, rysowanie mamy i tego, co lubi mama;

 

8.        „Bukiet dla Mamy” – praca plastyczna. Sprawdzamy jakie materiały plastyczne mamy w domu i z tych materiałów dziecko samodzielnie wykonuje laurkę dla Mamy.

 

Pięknego wtorku!

Agata Komorowska
pon, 25 maja 2020 23:16
Data ostatniej edycji: śr, 17 czerwca 2020 12:34:37

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę