Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

22 maja 2020 - piątek

Czy już ktoś Cię dziś przywitał? O humorek Cię zapytał? Życzył Ci miłego dnia? Zrobię więc to teraz ja. Dużo słonka i radości na Twej buzi niech zagości.

Temat dnia:

Muzyczne opowieści 

Zadania: 

1.       Zabawa słuchowa Comedians galop; Wysłuchaj utworu https://www.youtube.com/watch?v=N6Qnxf04Whg z zamkniętymi oczami i wyobraź sobie jakie wydarzenia i emocje wyraża muzyka. Po wysłuchaniu utworu Rodzic  prosi dziecko, aby krótko powiedziało o swoich uczuciach. 

2.       „Przesyłanie misia” – zabawa integracyjna; Do zabawy włączają się Rodzice , Rodzeństwo lub Dziadkowie. Zadaniem Uczestników jest przekazywanie sobie maskotki bez użycia rąk, np. pod pachą. Kiedy miś trafi do ostatniego Uczestnika, każdy kolejno wyraża swoje emocje: Jak waszym zdaniem czuł się miś? Dziecko próbuje nazwać te emocje, np. Miś bał się, że spadnie, Było mu niewygodnie, Coś mogło go zaboleć, Było mu przyjemnie. Dążymy do tego, by dziecko uświadomiło sobie, że różne osoby w tych samych sytuacjach mogą doświadczać odmiennych stanów emocjonalnych, nie zawsze są one przyjemne.

 

3.            „Uczucia w palcach” – gra planszowa w parach z wykorzystaniem W51; Rodzic wspólnie z dzieckiem nazywa palce jednej dłoni, pojedynczo je prostując. Może jednocześnie podać nazwy w języku obcym, np. angielskim (kciuk – thumb, palec wskazujący – index finger, palec środkowy – middle finger, palec serdeczny – ring finger, mały palec - little finger). Dziecko przelicza palce za pomocą liczebników głównych i porządkowych, licząc od kciuka (pierwszy – first, drugi – second, trzeci – third, czwarty – fourth, piąty – fifth). Dziecko może na paznokciach jednej ręki napisać cyfry 1–5, zaczynając numerowanie od kciuka. Dziecko wypycha kostkę z W51 i skleja ją. Dziecko gra w parze z Rodzicem lub rodzeństwem, rzucając jednocześnie dwiema kostkami – z cyframi 1–5 i symbolami emocji. Zadaniem  uczestnika   jest za pomocą ruchów dłoni pokazać emocje widoczne na kostce i spróbować opowiedzieć o ich przyczynie, korzystając z liczebników porządkowych, np.: Dłoń jest smutna (gest), bo pierwszy palec został przycięty w szufladzie. Kiedy historia emocji jednego palca zostanie opowiedziana – uczestnik  ściera cyfrę z odpowiedniego paznokcia lub zapisuje ją na kartce. Wygrywa ta osoba, która pierwsza opowie historię uczuć wszystkich palców swojej jednej dłoni.

 

3.       Ćwiczenia gimnastyczne - https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo&t=60s , a następnie https://www.youtube.com/watch?v=InxomdEHL8M .

 

4.       Praca z KP4.23b – pisanie po śladzie nazw wybranych emocji;

5.       Praca z KP4.28b – kącik grafomotoryczny, kolorowanie pól zgodnie z zauważoną regułą; 

 

Dodatkowo dzieciom polecamy stronę z puzzlami https://www.google.com/search?q=printoteka+wiosna&tbm=isch&hl=pl&chips=q:printoteka+wiosna,online_chips:puzzle&hl=pl&ved=2ahUKEwjA0JTK5cXpAhVNGXcKHRMbBdwQ4lYoBHoECAEQGg&biw=1349&bih=625 .

 

Rodzicom polecamy kilka porad na temat „Jakich słów unikać  i jakimi je zastąpić?” Załącznik 1.

Przypominamy o przesyłaniu do nas prac plastycznych . Czekamy!

 

SPOKOJNEGO I RADOSNEGO ODPOCZYNKU!

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę