Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Religia

Zdalne nauczanie religii nr.11 na 21.05.2020 r.

Zdalne nauczanie religii nr.11 na 21.05.2020 r.

 

Witam Was Drogie Dzieci tak, jak witałam w Przedszkolu:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witam również utrudzonych Rodziców, spełniających rolę katechetki wobec dzieci. Dziękuję z serca i polecam Dobremu Bogu.

Spotykamy się na odległość w czwartek na kolejnej religii w obecności Pana Jezusa niewidzialnego, wstępującego do nieba. 

Na rozpoczęcie domowego nauczania religii pomódlcie się z domownikami modlitwą Pańską: „ Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się Imię twoje, przyjdź  Królestwo Twoje. Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.”

Po zmartwychwstaniu Pan Jezus przez 40 dni chodził po ziemi i spotykał się z różnymi ludźmi, którzy Go widzieli, rozmawiali z Nim, a Apostołom dawał ważne polecenia.

40-tego dnia, który przypada dzisiaj, Pan Jezus wyprowadził Apostołów na górę Oliwną, tam, gdzie modlił się przed śmiercią. Dał Apostołom ostatnie polecenie słowami:

      „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Po tych słowach Pan Jezus pobłogosławił wszystkich i podniósł się do góry, jak balonik. Wstąpił do nieba do Swojego Ojca, aby każdemu z nas przygotować mieszkanie w domu Ojca.

          Obejrzyj filmik o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa.

          Link do filmu: https.//www.youtube.com/watch?v=dQL3G3c20Ro 

W niedzielę będziemy świętować uroczyście Wniebowstąpienie Pana Jezusa przez uczestniczenie we Mszy św. transmitowanej z Częstochowy o godz. 10.30 w TV TRWAM

Bądźcie bardzo grzeczni i zachowujcie się tak, jak w kościele odpowiadając na wezwania kapłana, chociaż będziecie w domu przed ekranem telewizora.  

Proszę pokolorować zamieszczony obrazek i wkleić do zeszytu. 

                                                                       Z szacunkiem s. Eugenia

Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 20 maja 2020 20:39
Data ostatniej edycji: śr, 20 maja 2020 20:50:41

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę