Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

8 maja 2020 - piątek

Witamy serdecznie ! Uśmiechajcie się od rana, bo "Jaki piątek, taki świątek"

Temat dnia:

Lubię czytać – biblioteka

Zadania:

1.         „Polisensoryczna książeczka” – przestrzenna praca plastyczna. Waszym zadaniem jest stworzenie książki, za pomocą której będziecie mogli opowiedzieć o uczuciach, jakie towarzyszą wam w różnych miejscach, np. w przedszkolu, w domu, na placu zabaw. Książka nie może jednak zawierać słów ani typowych obrazków. Wszystkie informacje mogą być z niej odczytane jedynie za pomocą dotyku, np. delikatny, mięciutki materiał może kojarzyć się z czymś miłym, czymś, co lubimy. Porozmawiajcie ze Swoimi Bliskimi  o tym, jakie informacje ma zawierać książeczka, i zabierajcie się do pracy. Dziecko zszywaczem łączy kilka kartek z bloku. Następnie z przyniesionych wcześniej materiałów – nasion, tka­nin, patyczków, kamyków, styropianu itp. – tworzy  książeczkę polisensoryczną. Po skoń­czonej pracy omawiamy pracę, robimy zdjęcie i przesyłamy do Swoich pań.

 

2.         „Zagadki – rymowanki” – rozwiązywanie zagadek. A teraz przenosimy się do biblioteki, czyli do miejsca gdzie są tysiące książek, które możemy wypożyczyć. Zadanie pierwsze: z makulatury powycinaj i ułóż napis biblioteka.

Zadanie drugie: mama lub tata przeczyta zagadki, a dziecko zgaduje. Odpowiedź powinna rymować się z zagadką. Wszystkie zagadki dotyczą baśni, bajek i legend, które znacie..

 

W Krakowie mieszka wawelski smok,

co zieje ogniem przez cały… (rok)1.

 

Krasnoludek jest malutki,

tak jak wszystkie… (krasnoludki).

 

Kto z krasnalami w tym domku mieszka?

To jest na pewno Królewna (Śnieżka).

 

Kto był dobry dla Kopciuszka?

Chrzestna matka, czyli (wróżka).

 

Czerwony Kapturek do babci wędrował,

Lecz wilk się zaczaił, za drzewem się (schował).

 

Groźna Baba Jaga domek ma z piernika.

Kto ją spotka w lesie, niechaj prędko (zmyka).

 

Gdy kot buty dostał,

Janek księciem (został).

 

Rzecz to znana, całkiem pewna,

Że Pinokio powstał z (drewna).

3.         Twórcze zabawy muzyczne - Zabawa z gazetami. Przygotuj gazetę, poproś Bliskich o włączenie komputera lub laptopa  na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=-v3t0Ks0dQk  i dołącz do zabawy.

4. „Do krainy baśni zabieram…” – zabawa słowna. W zabawie biorą udział wszyscy domownicy. Każdy uczestnik zabawy wymyśli  i zapamięta nazwę przedmiotu rozpoczynającego się głoską f. Następnie rozpoczyna zabawę słowami: Do krainy baśni zabieram fotografię i prosi kolejnego uczestnika o powtórzenie tych słów oraz dodanie własnego słowa, rozpo­czynającego się głoską f. Uczestnicy kolejno powtarzają wcześniejsze słowa i dodają własne. Wygrywa ta osoba, która ostatnia wymyśli wyraz na głoskę F i poprawnie powtórzy wcześniejsze słowa.

5. Ostatnie zadanie: do poniedziałku uzupełniamy wszystkie ćwiczenia w kartach pracy z tygodnia pod hasłem: Tajemnice książek.

Zróbcie sobie zdjęcie z książeczką , którą ostatnio czytali Wam rodzice i prześlijcie zdjęcie do nas.

Dobrego piątku i udanego weekendu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę