Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

5 maja 2020 - wtorek

Dzień dobry! Uśmiechem Was witamy. Szeptem pozdrawiamy. Radosny nastrój na dzień zostawiamy!

Temat dnia:

Jak powstaje papier? 

Zadania:

1.      Obejrzyj film pt. "Jak powstaje papier?" -  https://www.youtube.com/watch?v=ybeEO_5jbVo  odpowiedz na zadawane w czasie filmu pytania.

Jeśli zainteresował Cię temat powstawania papieru możesz obejrzeć drugi film pt. „Od drzewa do papieru”  - https://www.youtube.com/watch?v=xdfpRSZVgFI&list=PLlik-iIxg2dzkxWEY9gTosZVutfXyQzla&index=2

Obejrzyj ilustracje na temat produkcji papieru w książkach: Kocham przedszkole cz. 1,

2.      Zabawa ruchowa pantomimiczna: „Odgadywanie tytułów bajek”.  W zabawie bierze udział dwie osoby np. dziecko i mama. Pierwsza osoba przedstawia drugiej za pomocą gestów, ruchów i rekwizytów postać z bajki (np. Kubuś Puchatek, Król Lew, Śpiąca królewna, 101 dalmatyńczyków). Gdy padnie poprawna odpowiedź, następuje zmiana ról.

3.       Ćwiczenia gimnastyczne  - przygotuj następujące przedmioty: kartka papieru, mata lub kocyk, mała piłka, średnia piłka , hula hop i książkę. Poproś dorosłych o włączenie zestawu ćwiczeń  „Wycieczka do ZOO”  - https://www.youtube.com/watch?v=2BQCcIjudZ8 . Ćwicz razem z dziećmi z filmiku.

4.      Zabawa ruchowa  „W księgarni”. Dziecko zajmuje dowolne miejsce w pokoju. Leży na boku. Na hasło mamy: Książka się otwiera - przechodzi do leżenia na wznak, wyciągają na boki wyprostowane ręce i nogi. Na hasło: Kartki się przewracają  - klaszcze w dłonie. Mama mówi, ile stron ma książka, a dziecko tyle razy klaszcze. Na hasło: Książka się zamyka  - dziecko powraca do pozycji wyjściowej. Leżenie na bokach, nogi podkurczone. Gdy  mama powie: Książki stoją na regale, dziecko przechodzi do stania na baczność.  

MIŁEJ ZABAWY!  

 Rodzicom polecamy kilka rad na temat  „Jak pomóc dziecku opanować gniew?” ( załącznik nr 1), a dla małych badaczy polecamy eksperyment „Deszcz w słoiku” (załącznik nr 2).

Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 04 maja 2020 22:53
Data ostatniej edycji: pon, 04 maja 2020 23:25:04

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę