Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

4 maja 2020 - poniedziałek

Witamy Was serdecznie i majowo. Dziś Dzień Strażaka, nie zapominamy o Tych wspaniałych, odważnych bohaterach i składamy Im najgorętsze życzenia zdrowia, radości i tyle samo powrotów , co wyjazdów!

Tematyka tygodnia:

TAJEMNICE KSIĄŻEK 

Temat dnia:

MOJE ULUBIONE KSIĄŻKI

Zadania:

1.     „Wiosenny deszczyk” – zabawa orientacyjno-porządkowa. Dziecko porusza się po pokoju w rytmie wystukiwanym przez rodzica. Na hasło „Pada deszcz” ustawia się przed rodzicem plecami i powtarza rytm (wyklaszcze, wytupie), który rodzic wystuka na jego plecach. Zabawę powtarzamy 5 razy.

2.     Opowiedz  rodzicom jaka jest Twoja ulubiona książka, kto jest jej głównym bohaterem i jaką historię w niej przedstawiono.

3.     Wysłuchaj bajki czytanej przez rodzica pt. „Jak Wojtek został strażakiem” tekst : http://www.dziecionline.pl/maluch/bajki/strazak/poczatek.htm lub wysłuchaj bajki ze strony: https://www.youtube.com/watch?v=ekdjdzPZ_hg

4.     Odpowiedz na pytania: Jak się nazywał główny bohater? Po jakich wydarzeniach Wojtek został  strażakiem? Jakim chłopcem był Wojtek?

Co wiesz o pracy strażaków?

Patronem strażaków jest Św. Florian. Dziś  4 maja są imieniny Floriana – święto Strażaków.

Odpowiedz na pytania: Na jaka głoskę rozpoczyna się słowo Florian.

Obejrzyj literę „F, f” , opowiedz jak wygląda?, co Ci przypomina?

5.     Zabawa „Gdzie jest f?” – Potrzebne będą liczmany 10 (np. patyczków do szaszłyków) i 2(np. kredki). Rodzic wymienia słowa, które zawierają głoskę f – na początku, w środku lub na końcu: fotel, farba, flaga, foka, kufer, lufa, telefon, kartofel, żyrafa, elf, fotograf, klif, gryf. Zadaniem dziecka jest  ułożenie  tylu patyczków, ile głosek mają te słowa., w miejsce głoski f zamiast patyczka kładzie kredkę.

6.     „Fotelik” – zabawa ruchowa. Dziecko i rodzic  siadają jedno za drugim. Osoba siedząca z tyłu obejmuje osobę siedzącą z przodu  ramionami i nogami. Oboje wspólnie kołyszą się w „foteliku”. Po chwili następuje zamiana ról.

7.     Praca z KP4.5a – zaznaczanie głoski f w słowach, zaznaczanie liczby głosek w nazwach obrazków.

8.     Praca z KP4.5b – pisanie litery F, f po śladzie, otaczanie pętlą litery F, f znalezionej wśród innych liter, czytanie tekstu z poznanych liter, rysowanie ilustracji do tekstu.

9.     Z dowolnych materiałów wykonaj laurkę dla Strażaka, lub narysuj obrazek  ilustrujący bajkę „Jak Wojtek został strażakiem” lub wykonaj samochód strażacki.

 

Przypominamy oznaczenia skrótów:

KP – Karty pracy

W – Wyprawka

KZ – Księga zabaw z literami

 

W maju  zdjęcia  prac plastycznych przesyłamy na e-mail agatakomar@interia.pl lub tel. 604 050 189.

 

Zapraszamy serdecznie do korzystania z innych programów zdalnej edukacji  przeznaczonych dla przedszkolaków.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
nie, 03 maja 2020 23:23
Data ostatniej edycji: pon, 04 maja 2020 23:23:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę