Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

MOSiR zaczyna „odmrażanie sportu powszechnego”

W poniedziałek po niemal dwóch miesiącach przerwy wznowią działania niektóre obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. W ramach zapowiedzianego przez Rząd tzw. „odmrażania sportu powszechnego” w Łomży otwarte ma być boisko ze sztuczną nawierzchnią i korty tenisowe przy ul. Zjazd, boisko Orlik przy ul. Katyńskiej oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego w Porcie Łomża przy ul. Żydowskiej. Będą jednak duże ograniczenia: wejście wyłącznie dla osób uzgodnionych podczas weryfikacji telefonicznej, po złożonej „papierowo” deklaracji i maksymalnie do 6 osób plus osoba prowadząca zajęcia na jednym boisku.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży poinformował, że wszystkich chcących skorzystać z miejskich obiektów sportowych, które są przez niego administrowane, będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:

 • ograniczona liczba osób uzależniona od rodzaju obiektu,
 • weryfikacja uczestników poprzez wcześniejszą rezerwację terminu pod wskazanym numerem telefonu oraz zgłoszenie do MOSiR w Łomży osób wchodzących na obiekt,
 • obowiązek zasłaniania twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy,
 • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
 • zachowanie dystansu społecznego,
 • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, za wyjątkiem WC,
 • korzystanie wyłącznie z osobistego sprzętu treningowego,
 • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu– dotyczy sprzętu wodnego w wypożyczalni Port Łomża.

W komunikacie poinformowano także, że na teren wybranego obiektu mogą wejść wyłącznie osoby uzgodnione podczas weryfikacji telefonicznej. Kierownictwo MOSiR przygotowało deklaracje, które należy wydrukować, uzupełnić i dostarczyć obsłudze MOSiR każdorazowo, bezpośrednio przed planowaną jednostką treningową. Jak zaznaczono „nie dopuszcza się wysyłania deklaracji drogą email”.

MOJE BOISKO ORLIK 2012, ul. Katyńska 3
tel. 728 998 317, e-mail: stadion@mosir.lomza.pl
Boisko Orlik czynne jest w godz. 12.00-20.00 od poniedziałku do niedzieli.

Udostępnione zostaną:

 • boisko piłkarskie o wymiarach 30m×62m ze sztuczną nawierzchnią (sztuczna trawa) – max 6 osób plus osoba prowadząca zajęcia, 
 • boisko wielofunkcyjne o wymiarach 20m×30m ze sztuczną nawierzchnią (tartan) – max 6 osób plus osoba prowadząca zajęcia lub w przypadku gry w tenisa ziemnego max 4 osoby plus osoba prowadząca zajęcia.

 UWAGA: Brak możliwości wypożyczenia sprzętu sportowego. Sprzęt wyłącznie we własnym zakresie użytkownika.

BOISKO SZTUCZNE , ul. Zjazd przy WORD
tel. 784 239 655, e-mail: stadion@mosir.lomza.pl
Boisko czynne jest w godz. 8.00-20.00 od poniedziałku do niedzieli.
Na terenie boiska istnieje możliwość przebywania max do 6 osób plus osoba prowadząca zajęcia.

KORTY TENISOWE, ul. Zjazd 18
tel. 694 138 749, email: stadion@mosir.lomza.pl
Korty czynne są w godz. 8:00-20.00 od poniedziałku do niedzieli.
Na terenie znajdują się dwa korty z nawierzchnią syntetyczną. Dopuszczona jest możliwość przebywania max do 4 osób jednorazowo na każdym z kortów plus osoba prowadząca zajęcia.
Na obecną chwilę opłaty należy uiszczać w pokoju nr 82 na parterze budynku Stadionu Miejskiego gotówką.
Sprzęt sportowy wyłącznie we własnym zakresie użytkownika. Brak możliwości wypożyczenia rakiet lub piłek.

PORT ŁOMŻA- TERENY SPORTOWO REKREACYJNE NAD NARWIĄ, ul. Żydowska 10
tel. 784 001 446 lub 86 444-10-11, e-mail: port@mosir.lomza.pl
Wypożyczalnia sprzętu wodnego będzie czynna w godz. 9.00-17.00 od poniedziałku do niedzieli.

 • Na jednym kajaku lub rowerze wodnym dopuszczone jest przebywanie max do 2 osób, niezależnie od liczby miejsc. Wyjątek dla osób zamieszkujących lub gospodarujących wspólnie np. rodzice z dziećmi wtedy limit 2 osób nie obowiązuje.
 • Pole namiotowo-kempingowe pozostaje nieczynne do odwołania.
 • Obowiązuje zakaz korzystania z placu zabaw oraz innych sprzętów rekreacyjno-sportowych znajdujących się na terenach sportowo-rekreacyjnych, w tym rozpalania grilla w miejscach ogólnodostępnych.
 • Na terenie ogrodzonym placu Portu Łomża obowiązuje nakaz noszenia na twarzy maseczki oraz zakaz przebywania powyżej 6 osób, przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego. W powyższy limit osób nie wlicza się obsługi MOSiR w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę