Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Religia

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witam i pozdrawiam dzieci i Rodziców 23 kwietnia, w dzień św. Wojciecha Patrona Polski!

Posłuchajcie kolejnego opowiadania, które przeczytają Wam Rodzice o ukazaniu się Pana Jezusa św. Tomaszowi.

 

Pierwszy raz, gdy Pan Jezus przyszedł do Apostołów w dniu Zmartwychwstania nie było Tomasza. Po odejściu Pana Jezusa ktoś zaczął stukać do drzwi. Apostołowie przestraszyli się, że to może przyszli po nich wrogowie Pana Jezus. Ale gdy Tomasz zaczął wołać: "Otwórzcie, to ja, Tomasz", otworzyli drzwi, obstąpili Tomasza i z wielką radością opowiadali, że widzieli Pana Jezusa. Tomasz nie chciał uwierzyć. Przekonywali go, że naprawdę był Pan Jezus, że widzieli rany na rękach, na nogach i w boku, a nawet, że jadł z nimi chleb i ryby.Na to Tomasz powiedział:

 „Jak nie włożę mojej ręki w ranę Jego boku, a mojego palca w ranę jego rąk, nie uwierzę".

          Po ośmiu dniach znowu Apostołowie byli razem i Tomasz z nimi. Mimo zamkniętych drzwi przyszedł Jezus, stanął pośrodku nich i powiedział: "POKÓJ WAM".

            Potem powiedział do Tomasza:

"Podejdź bliżej i włóż swoją rękę w ranę Mego boku, a swój palec w rany Moich rąk i nie bądź niedowiarkiem".

Tomasz zawstydził się, na  kolanach zbliżył się do Pana Jezusa, delikatnie dotknął rany Jego boku i powiedział: "PAN MÓJ I BÓG MÓJ", to znaczy już wierzę, że to jesteś Ty Panie prawdziwy, Zmartwychwstały. Ale Pan Jezus nie pochwalił Tomasza. Powiedział: "Uwierzyłeś Tomaszu, bo mnie zobaczyłeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".

          Pochwalił Pan Jezus tych wszystkich, którzy na ziemi nie zobaczą Pana Jezusa tak, jak zobaczył Tomasz, ale wierzą, że On jest, chociaż Go nie widzą. Gdy ksiądz w kościele w czasie Mszy św. podnosi do góry biały opłatek i kielich z winem, powinniśmy patrzeć na chleb i kielich i pomyśleć, że to jest prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa, chociaż oczy nasze tego nie widzą. Przenieście się myślą do kościoła, gdzie Pan Jezus mieszka w tabernakulum i pochwalcie Go słowami: 

         Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

Dzisiaj mają imieniny wszyscy o imieniu Wojciech i Jerzy. Jeżeli w Twojej rodzinie jest ktoś o takich imionach to złóż mu życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św.Patrona.Możesz zaśpiewać piosenkę z gestami, którą na pewno pamiętasz: św. Wojciechu albo św. Jerzy naucz nas, pod krzyżem Pana stać i przyjąć Jego moc.

 

            Odmów jedno Zdrowaś Maryjo za ks.Jerzego Proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego, do której należy nasze Przedszkole.Ks.Jerzy obchodzi dzisiaj swoje imieniny. W niedzielę obejrzyj "ZIARNO” w TVP1 o godz.9.05

 

                                 Pytania dla Rodziców

- Kogo nie było, gdy Pan Jezus pierwszy raz przyszedł do Apostołów?

- Co powiedział Tomasz jak Apostołowie opowiadali o spotkaniu z Panem Jezusem?

- Kto przyszedł jak Tomasz był z Apostołami?

- Co Pan Jezus kazał mu zrobić?

- Jakimi słowami Tomasz powiedział, że już wierzy w Jezusa Zmartwychwstałego?

- Gdzie teraz znajduje się prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa?

                                                                                              Z poważaniem s. Eugenia

Foto:
Foto:
Agata Komorowska
cz, 23 kwietnia 2020 09:07
Data ostatniej edycji: pt, 24 kwietnia 2020 08:57:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę