Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wtorek 31 marca 2020

Dzień dobry Chłopcy i Dziewczynki! Witamy Was serdecznie i zapraszamy do zabawy!

Na wtorek proponujemy następujące aktywności:

1. Zabawa dydaktyczna "Kto ma łapę?". W zabawie bierze udział co najmniej dwie osoby, np. dziecko i mama, dziecko i tata, dziecko i siostra... Jeden uczestnik pyta o część ciała zwierzęcia, a drugi musi wymienić nazwę zwierzęcia, które taką część posiada, na przykład: łapa - pies, łapa - kot, kopyto - koń, skrzydło - gęś, pierze - kaczka, grzywa - koń, itd... 

2. "Ł jak łapa" - prezentacja litery w wyrazie; dziecko dzieli wyraz łopata na sylaby, liczy sylaby w wyrazie ło-pa-ta. Następnie dziecko koloruje  model głoskowy wyrazu  z pól niebieskich (spółgloski) i czerwonych (samogłoski). Dziecko wyszukuje inne wyrazy, w których występuje głoska ł. Dzieci wypełniają Karty Pracy ksiązka nr3 strona 35a i b oraz samodzielnie piszą litery Ł, ł, a także piszą wyrazy po śladzie.

3. Łatek ma łaty - wyszukaj literę ł lub Ł na obrazku napisz po sladzie niebieską kredką , dorysuj lub doklej łaty Łatkowi ( łaty mogą być wycinane/wydzierane z makulatury, wycinane z tkanin i naklejane lub kolorowane.

4.  W wolnym czasie wykonaj pieska Łatka z dostępnych w domu materiałów, możesz korzystać z różnych wzorów lub zaprezentować Swój pomysł. (przykładowe wzory wzałącznikach). Prace przesyłamy na adres agatakomar@interia.pl lub tel. 604050189. 

5. Zabawa matematyczna "Matematyka w zagrodzie". Do zabawy potrzebne będą liczmany (np. nakrętki, korale, spinacze, kredki itp). A oto zadania:

- W gospodarstwie pani Marysi są: 3 krowy, 4 kozy i 2 konie. Ile pani Marysia ma zwierząt?

- Na słońcu wygrzewaja się 2 koty i 3 pieski. ile zwierząt wygrzewa sie na słońcu?

- Po podwórku chodzi 1 krowa , 2 konie, 4 kaczki i 1 kot. Ile zwierząt jest na podwórku?

W wolnym czasie wykonujemy zadania ze strony 36.

Powodzenia nasze zuchy!

Czasami będziemy zamieszczać zdjęcia z poprzednich lat. Miło jest wspominać wspólne chwile.

Foto: zał.4
Foto: zał.1
Foto: zał.2
Foto: zał.3
Foto: zał.5
Foto: zał.6
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 30 marca 2020 22:17
Data ostatniej edycji: wt, 31 marca 2020 00:08:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę