Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

27.III Biedroneczki są w kropeczki....

Witajcie kochani w piątek!

Miło wiedzieć i widzieć, że zaglądacie na naszą stronę i  spędzacie czas z nami w tym ciężkim dla nas wszystkich okresie.  Dziś proponujemy Wam spędzenie czasu aktywnie - tworzenie pracy przestrzennej i taniec. Dla chłopców i dziewczynek. Gdy wrócicie do przedszkola zatańczymy razem.    

Czy zaglądaliście na stronę z wierszami? Zajrzyjcie tam ponownie z zakładce Radio posłuchajcie wiersza Orkiestra. Wymieńcie instrumenty występujące w wierszu. Spróbujcie ułożyć nazwy tych instrumentów korzystając z Alfabetu.

Przeczytajcie także czytankę utrwalającą litery (znajduje się poniżej).

Zapraszamy do pracy przestrzennej - Biedronka

Na czerwonej kartce formatu A4 obrysowujemy kształt  okrągłej miseczki, kubka ( na zdjęciu jest dość duża biedronka). Z czerwonej kartki formatu A4 wycinamy 8 pasków o długości krótszego boku (szerokość pasków dowolna ) Rysujemy kilka kółek na czarnym papierze - kropki biedronki, półkole -głowa biedronki i czułki. Na białym papierze odrysowujemy 2 kropki -oczy. Paski czerwonego papieru przyklejamy do przeciwnych brzegów czerwonego koła w taki sposób, by tworzyły kopułę -skrzydła biedronki(patrz zdjęcie). Nakładające się na siebie paski stworzą kształt biedronki. Do kopuły przyklejamy głowę, kropki i czułki.  Dzieci wszystkie te czynności  starają sie wykonywać same, mogą potrzebować pomocy dorosłego przy klejeniu pasków.  Pamiętajcie, każda biedronka może mieć inny rozmiar w zależności od czego odrysujecie koło.

Zabawa na weekend

Przygotujcie wieczko od pudełka na buty (jak największe), kilka rolek po papierze toaletowym, mazak, klej i piłeczka może być kulka z papieru. Rodzic rozcina rolkę na 2 lub 3 części. Przykleja ją do wnętrza pudełka w różnych miejscach (zdjęcie poniżej), a następnie razem z dzieckiem nadaje im numery. Skończone. Rodzic prosi dziecko aby tak manewrowało pudełkiem, by piłeczka pokonywała tunel od cyfry  najmniejszej do największej lub odwrotnie, rodzic może wybierać ciąg liczb.

Gra "Złapiesz?"

Poszukajcie w domu butelki plastikowej z korkiem. Rodzic odcina  część butelki powyżej korka (tak jak na zdjęciu) ranty zabezpiecza papierem kolorowym samoprzylepnym a dziecko dekoruje. Następnie Rodzic przywiązuje do szyjki butelki sznurek (długość dowolna) na końcu  mocuje korek  obciążając go plasteliną. Zabawka gotowa! Jeśli zrobicie dla każdego członka rodziny możecie pobawić  się w wyścigi.

A na koniec "Ruch łagodzi stresy..."

https://www.youtube.com/watch?v=YQNaA-U9Lcc

Życzymy miłej zabawy

Do zobaczenia w poniedziałek!

p.Małgosia i p.Basia

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pt, 27 marca 2020 08:08
Data ostatniej edycji: pt, 27 marca 2020 08:37:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę