Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Czwartek 26 marca 2020

Dzień dobry! Hej chłopcy i dziewczynki! Wychodźcie spod pierzynki!

A oto plan na czwartek:

1. Zabawy językowe - Z wczorajszego opowiadania dowiedzieliście się, że z gąsienicy wykluwa się/powstaje motyl. Słowo gąsienica rozpoczyna sie na głoskę ...(Jaką?) Kto odpowiedział "g" odpowiedział poprawnie. Zadanie pierwsze wyszukaj wokół Siebie 5 słów na głoskę "g". Zgadnij jakie wyrazy kryją się jesli ukryję pierwsza sylabę: ...-la-ret-ka, ...-tu-je-my, ...-zi-ki, ...-mi-sie, ...-ze-ta, ...-ta-ra, ...-nas-ty-ka. Wszystkie wyrazy rozpoczynają sie na głoskę "g".

2. Obejrzyj literę "g,G" na stronie 32 Swojej książki (6-latki) opowiedz jak ona wygląda, co Ci przypomina, z jakich części sie składa. Wykonaj zadania ze strony 32, a następnie ze str 33. (Dzieci 5-letnie wyszukują i wykonują zadania w Swoich ksiażkach). Dzieci , które nie maja książek zapraszam do zadań w załączniku 1. (żeby nakleić literkę g musicie najpierw poszukać literkę w starych gazetach , wyciąć i nakleić).

3. Gra w klasy (zał.2) - każdej literce przypisany jest numer, szukaj literki i czytaj, jesli masz trudności poproś Swoich bliskich o pomoc.

4. Szukam, zaznaczam, koloruję - Odszukaj wśród gadów ukrytą małą literkę g, napisz ją po śladzie niebieskim mazakiem lub kredką (niebieski oznacza spółgłoskę). Pokoloruj obrazek. W górach odszukaj wielką literę G, napisz po śladzie niebieskim mazakiem lub kredką, pokoloruj obrazek, dorysuj nad górami lecące gęsi. Miłej zabawy!

Foto: Filip pracuje od rana
Foto: zał.3
Foto: zał.2
Foto: zał.1
Agata Komorowska
śr, 25 marca 2020 20:30
Data ostatniej edycji: cz, 26 marca 2020 11:23:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę