Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bokserskie sukcesy

Pięć medali Mistrzostwa Polski, Adam Isaev - najlepszym zawodnikiem mistrzostw, a Bokserski Klub Sportowy „Tiger” Łomża najlepszy w klasyfikacji klubowej. Sukcesem zakończyły się rozgrywane w hali Olimpijczyków Polskich VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie olimpijskim. Na ringu zmierzyło się 155 zawodników walczących w 20 rożnych kategoriach wagowych.

Przez kilka dnia Łomża była stolicą polskiego boksu w formule olimpijskiej. VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików zorganizował Polski Związek Bokserski i BKS „Tiger” Łomża. W zawodach wystartowali reprezentanci 68 klubów ze wszystkich 16 Okręgowych Związków Bokserskich w Polsce. 
- Mamy tu w Łomży historyczny rekord 155 zawodników z rocznika 2005  - mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego gratulując organizacji mistrzostw Zbigniewowi Maleszewskiemu, prezesowi BKS „Tiger” Łomża i jednocześnie wiceprezesowi PZB ds. wyszkolenia.
Wśród obserwujących finałowe walki w Łomży był Grzegorz Skrzecz, dawniej jeden z najlepszych  bokserów świata. On także chwalił organizację mistrzostw i toczone w ringu walki na „niezłym poziomie”. - Dobrze, że mamy tych młodych, chociaż cały świat boksuje już od 6 roku życia. My zaczynamy później i stąd ta przepaść między nami, a innymi krajami. Ale widzę, że sprawy idą w dobrym kierunku, a chłopaki niech pracują, wszystko przed nimi – mówił dziennikarzom w Łomży.
Przez całe mistrzostwa w Łomży był Krzysztof Szot, trener polskiej reprezentacji kadetów w boksie.
- Z uwagą obserwuję walki z udziałem młodzików. Z tych zawodów chcę wybrać 15 zawodników do dalszej selekcji i treningów, a następną 15-osobową grupę wyłonię podczas zawodów Pucharu Polski kadetów. Wszystko z myślą o przyszłorocznych Mistrzostwach Europy Kadetów – mówił Krzysztof Szot. 

Zawody są także sukcesem osobistym Zbigniewa Maleszewskiego i jego klubu „Tiger”. Złoty medal i tytuł najlepszego zawodnika turniej zdobył Adam Isaev startujący w wadze 46 kg. Tytuł wicemistrza Polski i srebrny medal wywalczył Adlan Baeev (56 kg). Trzech kolejnych zawodników Maleszewskiego mistrzostwa zakończyło z brązowymi medalami: Patryk Boniecki (38,5 kg), Allan Mroczkowski (41,5 kg) i Igor Jędrzejczyk (62 kg).
- Boksowali dzielnie – ocenia występ swoich podopiecznych Maleszewski. - W dwóch przypadkach mam wątpliwości co do werdyktu sędziów. Pewnie byłby przynajmniej jeden medal więcej, ale mam dużo satysfakcji – dodaje.
W podsumowaniu okazało się, że BKS Tiger Łomża zgromadził najwięcej punktów spośród wszystkich klubów biorących udział w mistrzostwach. Na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej znalazły się kluby: Niedźwiedź Kętrzyn i Zawisza Bydgoszcz, a na trzecim podium Gladiator Warszawa.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę