Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Mistrzostwa Świata w Kulturystyce +50 lat

W 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę Zbigniew Turowski zajął I miejsce w kategorii Masters +50 lat, podczas odbywających się w Brukseli Mistrzostwa Świata w Kulturystyce Federacji WPF. Tym samym łomżanin po wielomiesięcznych wyczerpujących treningach na sali ćwiczeń w Bursie Szkolnej Nr 2 w Łomży, wspomaganych ściśle przestrzeganą dietą, dopiął w końcu swego wymarzonego, życiowego celu, jakim było zdobycie tytułu Mistrza Świata w Kulturystyce.

Wraz z Turowskim podczas mistrzostw w Belgii w kategorii Masters +50 lat rywalizowało 11 zawodników. Jak przekazuje była to jedna z najsilniej obsadzonych kategorii w tym roku. Dzięki wysokim lokatom zawodników drużynowo Team Polski zajął pierwsze miejsce w kulturystyce. 
Wyjazd Zbigniewa Turowskiego był możliwy wyłącznie dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. - Na 36 lat promocji naszego miasta jedyny prezydent, który mnie wspomógł w realizacji moich marzeń - przekazuje Turowski, który podziękowania kieruje także do młodzieży, koleżanek i kolegów z pracy, a zwłaszcza pani Dyrektor Barbarze Zawrotnej za wsparcie, wyrozumiałość i pomoc w osiągnięciu największego sukcesu w jego życiu. 

Zbigniew Turowski od 1990 r. jest wychowawcą w Bursie Szkolnej Nr 2 w Łomży przy ulicy Stacha Konwy 13. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął 36 lat temu. Startuje w trójboju siłowym z międzynarodowymi sukcesami, a od 5 lat w zawodach kulturystycznych. W trójboju siłowym osiągnął m.in. tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy i Mistrz Świata. W kulturystyce w tym roku wygrywał wcześniej istrzostwa Polski w  Masters 50-54 lata, oraz był drugi w Pucharze Polski Masters + 40 lat.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę