Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

Pływali przez 24 godziny...

Bartosz Kutny przepłynął 45 km i 200 metrów i zapewnił zwycięstwo rodzinie. Nastoletnie Aleksandry: Klemczak i Korytkowska przepłynęły razem po 28 km i 500 metrów, a niespełna 6-letni Jakub Kawęcki w wodzie pokonał około 2 km. W Łomży zakończył się czwarty 24-godzinny maraton pływacki. Kilkaset osób płynąc zgodnie ze swoimi umiejętnościami i wytrzymałością przepłynęło w sumie 1257 kilometrów. Rekordu ustanowionego przed dwoma laty nie udało się pobić, ale nie tylko pływacy byli zadowoleni i dumni.

24-godzinny maraton pływacki w Łomży organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku dobyła się czwarta edycja przedsięwzięcia, która do Parku Wodnego przy u. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyciągnęła kilkuset pływaków w różnym wieku. Niektórzy pływali szybko i perfekcyjnie kraulem, inni rekreacyjnie i powoli „pieskiem”, albo na plecach... 
- Najbardziej lubię wskakiwać do wody i nurkować – mówi Jakub Kawęcki, który w maju będzie świętował 6 urodziny. Chłopiec dumnie prezentował puchar, jaki otrzymał dla najmłodszego zawodnika maratonu pływackiego. Dumy z osiągnięcia syna nie kryła mama. - Kuba pływa od października. W sobotę pływał ma małym basenie dla dzieci przez około półtorej godziny i przepłynął blisko dwa kilometry – opowiada.       
Puchar dla najstarszego zawodnika zdobył emeryt Henryk Trojanowski, a wśród pań Ewa Kutny. Oboje stanęli na podium także w rywalizacji rodzin, przy czym wygrała rodzina państwa Kutny, której zawodnicy przepłynęli łącznie 76 km i 950 metrów. W kategorii drużyn maraton wygrała 22-osobowa reprezentacja Łomżyńskiej Szkoły Pływania "Pływak" Wojciecha Błachnio, która przepłynęła w sumie 128 km i 600 metrów.
Indywidualnie najlepsze wyniki wśród pań zajęli Iza Konopka (trzecie miejsce), Justyna Piątek (drugie miejsce) i dwie Aleksandry Klemczak i Korytkowska (pierwsze miejsce). Zwyciężczynie to 15-letnie przyjaciółki. Razem pływają nie tylko w maratonie, ale i na treningach w poniedziałki i piątki. W trakcie maratonu każda z nich przepłynęła po 28,5 km. 
- Nie rywalizowałyśmy która z nasz przepłynie więcej, płynęłyśmy razem. W wodzie z przerwami spędziłyśmy po około 12 godziny – mówi Ola Klemczak zaznaczając, że w nocy spała tylko dwie godziny, po czym z koleżanką wróciły do basenu. 
Wśród mężczyzn najdłuższy dystans 45 km i 200 m pokonał Bartosz Kutny. Drugie miejsce zajął Mirosław Tyszka (37,35 km) a trzecie Daniel Pupek (33,3 km).  
I choć wyniki najlepszych zawodników robią wrażanie, to jednak tym razem także nie udało się pobić ustanowionego w 2015 roku rekordu 1705 kilometrów i 740 metrów. Tym razem wszyscy uczestnicy maratonu przepłynęli „tylko” 1257 kilometrów. 
- Podstawowym celem maratonu pływackiego była integracja mieszkańców Łomży i to znowu udało nam się osiągnąć – podsumowuje Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR
Foto:
Foto: Najmłodszy uczestnik - Jakub Kawęcki z mamą
Foto:
Foto:
Foto: Rodzina państwa Kutny odbiera nagrodę od sponsora
Foto:
Foto: Rodzina państwa Kutny
Foto:
Foto: Najlepsi wśród meżczyzn

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę