Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Kolejny medal Rafała Pogorzelskiego

Podczas rozegranych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA. Najlepiej wypadł długodystansowiec Rafał Pogorzelski, który w biegu na 3000 metrów wywalczył brązowy medal.

Rafał Pogorzelsk w biegu na 3000 metrów wywalczył brązowy medal.
Rafał Pogorzelsk w biegu na 3000 metrów wywalczył brązowy medal.

- Z pośród rywali nasz zawodnik ma najsłabszy finisz, dlatego taktyka była prosta trzeba narzucić mocne tempo aby jak najbardziej zmęczyć rywali – mówi Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - W  tym zadaniu pomógł kolega klubowy Mateusz Lotkowski, który narzucił mocne tempo na pierwszym kilometrze a w dalszej części do współpracy z Rafałem dołączył się późniejszy zwycięzca Bartosz Jarczok (MKS Czechowice Dziedzice). Współpraca tych zawodników przyniosła efekt w postaci wykruszania się kolejnych mocnych biegaczy. Po połowie dystansu w czołówce został tylko trójka, która rozegrała bieg na finiszu. 
Rafał Pogorzelski  linię mety minął jako trzeci z czasem 8 minut 38.78 sek. To jego rekord życiowy, a zdobyty w Toruniu medal jest jego trzecim z Mistrzostw Polski.
- Także pozostali nasi zawodnicy klubu pokazali się z dobrej strony – mówi Korytkowski. Nie trenujący ze względu na ból pleców od trzech tygodni Przemysław Łyskawy (trener Marek Mierzejewski - trójskok) oddał tylko jeden dobry skok w trzeciej kolejce (14.08 m – rek. Życiowy) co zaowocowało 4. lokatą. 
Wielkie słowa pochwały należą się Weronice Kulawczyk, debiutująca w pięcioboju zawodniczka uzyskała trzy rekordy życiowe i uplasowała się na wysokim 5. miejscu. Zawodniczka zdobyły 3250 pkt., a na większości konkrecji ustanowiła swoje rekordy życiowe: 60 pł – 9.36 s (r. ż.), wzwyż – 150 cm (r. ż.), kula 4 kg – 8.23 m, dal – 5.43 m (r. ż.), 800 m – 2:29.54. Trener Korytkowski podziękuje za pomoc w przygotowaniu zawodniczki trenerom Mierzejewskiemu, który przygotowywał zawodniczkę do skoków w dal i Tomaszowi Saska trenerowi skoków wzwyż.
W biegu na 800 metrów startowały dwie biegaczki PREFBETU, Zofia Tercjak (2:21,36) awansowała do finału zajmując w nim 6. lokatę, a Aleksandra Matejkowska (2:22.82 – rec. życiowy) otarła się o finał zajmując 9. miejsce.
Warto dodać, że oprócz Oli Matejkowskiej wszyscy zawodnicy są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę