Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Weekend w biegu

- Biegać każdy może – mówią ci, którzy przede wszystkim dla własnego zdrowia biegają codziennie. Czasami biorą udział albo organizują imprezy, w których biegnie się po coś, albo dla czegoś. I właśnie takie biegowe imprezy zdominują ten weekend w Łomży. Rano na stadionie wystartuje I PKO Bieg Charytatywny dla niedożywionych dzieci, po południu ze Starego Rynku II Bieg o Żywą Świnię, a w niedziele w Parku Papieża Jana Pawła II odbędzie się „11 biega 2015”.

I PKO Bieg Charytatywny o godz. 9.50 wystartuje na stadionach w dwunastu miastach Polski, w tym także w Łomży. Pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą biegały po bieżni stadionu, a każde kółko zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. W Łomży wystartuje 60 zespołów w tym - jak podaje ratusz - drużyna „prezydencka” - prezydent Chrzanowski, jego zastępcy, etatowy doradca i przewodnicząca Rady Miasta. Wybiegane w Łomży pieniądze Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Do II Biegu o Żywą Świnię Łomża – Giełczyn, organizuje Stowarzyszenie „Biegamy dla Zdrowia”. Po 53 osoby zgłosiły się do półmaratonu (21,195 km) i biegu na 10 km, które tuż po godz. 13:00 wystartują ze Starego Rynku. 31 osób zgłosiło się do biegu na 4 km, który odbędzie się w Giełczynie. W półmaratonie nagrodą dla zwycięzcy jest żywa świnia, ale jak podkreśla Mariusz Niziński ze stowarzyszenia „Biegamy dla Zdrowia” tu nie ma ścigania się za wszelką cenę, jest to bardziej zabawa.
– Biegniemy z Łomży do Giełczyna, losujemy nagrody – pierwszą, drugą, setną i kończymy piknikiem z pieczonym prosiakiem dla wszystkich! - mówi zapraszając mieszkańców Łomży do biegania i kibicowania biegaczom.
Przewidywana trasa półmaratonu i biegu na 10 km będzie odbywała się przy ograniczonym ruchu drogowym, na wydzielonym w 1/2 pasie ruchu drogowego na odcinku: Stary Rynek, ul. Giełczyńska, Szosa Zambrowska, ul. Sikorskiego, ul. Zawadzka, ul. Przykoszarowa, ul. Wiosenna, Zawady ul. Łomżyńska, Giełczyn ul. Zawadzka i ul. Leśna. Bieg na 4 km odbędzie się w Giełczynie.

Trzecia biegowa impreza odbędzie się w niedzielę 20 września w Parku Papieża Jana Pawła II w Łomży, który ma się zamienić w rodzinną strefę sportu. Wszystko za sprawą organizowanego w tym dniu dorocznego biegu „11 biega 2015”. Do dyspozycji uczestników zaplanowano kilka dystansów, spośród których najdłuższy wynosi 5000 metrów. A pobiec może dosłownie każdy – nawet kilkuletnie dzieci.
Organizatorem biegu jest Rada Osiedla Nr 11  przy współpracy z MOSiR w Łomży, Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową i Ogniskiem TKKF „Zefir”. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę