Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Najszybszy na schodach na świecie

Główne zdjęcie
Piotr Łobodziński

- W przeciągu czterech lat zdobyłem w bieganiu po schodach wszystko co było do zdobycia – mówi Piotr Łobodziński. Zawodnik LŁKS „Prefber Śniadowo” Łomża wygrał pierwsze w historii mistrzostwa świata w biegu po schodach, które rozegrano w Doha w Katarze. - Jest to największy sukces w mojej dotychczasowej krótkiej karierze – podkreśla.

Rywalizacja w katarze składała się z trzech biegów. Najpierw – w ramach eliminacji - wszyscy zawodnicy wbiegali na czas na 51. piętro budynku The Torch w Doha. Jeszcze tego samego dnia najlepsza trzydziestka wśród kobiet i mężczyzn wbiegała na 30 piętro. W ten sposób ustalono kolejność startów do biegu finałowego.
- W piątek wygrałem dwa biegi eliminacyjne i dzięki temu w finale drugiego dnia mistrzostw ruszałem z pole posission i dobieg 100m pokonałem jako pierwszy. Nie musiałem się wdawać w żadne przepychanki z rywalami, od startu do mety biegłem sam niezagrożony z dużą przewagą wygrywając i potwierdzając swoją obecną dominację w tej dyscyplinie na świecie – cieszy się Łobodziński.
Polak pokonał swoich odwiecznych rywali z Australii - Marka Bourne'a i Darrena Wilsona. To pierwszy triumf Łobodzińskiego nad Bournem w historii ich rywalizacji.

Wyniki końcowe:
1. P. Lobodzinski (POL) 6:35 (GOLD)
2. M. Bourne (AUS) 6:52 (SILVER)
3. D. Wilson (AUS) 6:58 (BRONZE)
4. J. Mayer (AUT) 7:03
5. T. Celko (SVK) 7:05
6. F. N. Carreno (COL) 7:08
7. M. Miklosa (SLO) 7:10
8. E. Manzi (ITA) 7:27
9. S. Stefina (SVK) 7:31
10. K. Hausleitner (AUT) 7:37

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę