Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Świetny weekend długodystansowców Prefbetu

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska z medalem zdobytym w Sopocie

Trzykrotnie na drugim miejscu podium stawali w niedzielę zawodnicy LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA. Emil Dobrowolski zajął drugie miejsce w Maratonie Poznańskim, Justyna Korytkowska była druga w Sopocie w biegu Verva 10K Run, a Olga Ochal wywalczyła wicemistrzostwo w rozgrywanych w holenderskim Eindhoven 46. Mistrzostw Świata Wojskowych w Maratonie.

Emil Dobrowolski  dystans 42 195 m w Poznaniu pokonał w czasie 2:15:40 i do zwycięzcy, Kenijczyka Kiprotich Kirui stracił 2 minuty i 12 sekund. Olga Ochal uzyskała drugi czas w karierze 2:32,06. Jak mówi zawodniczka była duża szansa na rekord życiowy, ale informacja, że biegnie na bardzo dobry wynik dotarła do niej dopiero na 1 kilometr przed metą a to już za późno aby nadrobić 30 sekund.
Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu szczególnie cieszy się z występu żony Justyny Korytkowskiej podczas biegu Verva 10K Run w Sopocie.
- Justyna, która jest obecnie w okresie roztrenowania i odpoczynku po sezonie, musiała się zmierzyć z rekordzistką Świata w maratonie, utytułowaną Brytyjką Paulą Radcliffe, finalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata na 5000 m Dominika Nowakowską i tegoroczną Mistrzynią Polski w biegu na 10 000m Martą Krawczyńską. W tym doborowym towarzystwie Justyna wywalczyła drugą  lokatę przegrywając tylko z Nowakowską – podkreśla Korytkowski zaznaczając, że jej czas 35.04 jest tylko o 15 sekund gorszy od jej rekordu życiowego, co zważywszy na duży wiatr, dość ciężką trasę i okres roztrenowania daje obraz wielkich możliwości Justyny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę