Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Minęła gwarancja - koszty remontów rosną

Główne zdjęcie
„Nowa” Pływalnia Miejska nr 2 przy ul. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Dwuipółkrotnie zwiększył prezydent tegoroczne wydatki remontowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Z pierwotnie zapisanych niespełna 78 tysięcy złotych zrobiło się już ponad 180 tysięcy. Pieniądze w większości pójdą na już pogwarancyjne remonty boiska wielofunkcyjnego na Orliku przy ul. Katyńskiej oraz „nowego” basenu przy Wyszyńskiego.

Zwiększenie puli środków remontowych MOSiR znajduje się w najnowszym zarządzeniu prezydenta dotyczących zmian w uchwalonym przez radnych budżecie miasta.. W sumie w poszczególnych rozdziałach budżetu prezydent poprzesuwał ok 215 tysięcy złotych i dodatkowo o niemal 70 tys zł uszczuplił rezerwę ogólną budżetu.  I właśnie zdecydowana większość środków z rezerwy trafiła do MOSiR-u. Prezydent tłumaczy, że 60 tys zł przeznaczone jest „na wykonanie remontu wentylacji mechanicznej” w budynku Pływalni Miejskiej nr 2 przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
W MOSiR wyjaśniają nam, że remont jest konieczny, a urządzenia nie podlegają już gwarancji, bo pływalnia została oddana do użytku „już” ponad 3 lata temu, a teraz można go przeprowadzić, bo przez cały sierpień pływalnia ta jest zamknięta w związku z przerwą technologiczną. 
Gwarancja już dawno skończyła się także na kompleks boisk sportowych Orlik przy ul. Katyńskiej, który do użytku oddano latem 2009 roku. W tym roku niezbędny jest remont boiska wielofunkcyjnego, na którym zimą ustawiane jest lodowisko. Boisko miejscami nieco się zapadło, być może także „dzięki” lodowisku, i konieczne jest wzmocnienie podłoża i częściowa wymiana sztucznej nawierzchni. Ten remont tez będzie kosztował ponad 60 tys zł. 
„Orlikiem” i Pływalnią nr 2, zresztą tak jak i Pływalnią nr 1, stadionem miejskim, bulwarami czy dawną strzelnicą przy Konstytucji 3 Maja zarządza MOSiR. W tegorocznym budżecie placówki na cały rok na usługi remontowe we wszystkich obiektach zapisana było jednak tylko 77,8 tys zł. Stąd konieczność zwiększenia środków. W sięgającym niemal 8 mln zł budżecie placówki „udało się” znaleźć 45 tysięcy złotych, które można było przesunąć na fundusz remontowy, ale resztę – 60 tysięcy prezydent musiał znaleźć i znalazł w budżecie miasta. W podpisanym 31 lipca zarządzeniu dotyczącym zmian w budżecie Łomży kwotę tę prezydent dołożył z rezerwy ogólnej do wygospodarowanych 45 tys zł z budżetu MOSiR-u i w sumie zwiększył fundusz wydatków remontowych placówki o 105 tys zł – z 77,8 tys zł na 182,8 tys zł. W ocenie pracowników  pieniądze te wystarczą na pokrycie kosztów tegorocznych remontów w obiektach zarządzanych przez  MOSiR.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę