Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

AZS o krok od spadku

Główne zdjęcie
Magdalena Sikorska

W ostatnim meczu Ekstraklasy tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża przegrały na wyjeździe z AZS-em AJD Częstochowa 2:3. Ta porażka do minimum redukuje szansę na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Łomżanki, aby zwiększyć prawdopodobieństwo utrzymania musiały wygrać spotkanie w Częstochowie. Niestety mecz rozpoczął się źle dla naszych zawodniczek. W pierwszym pojedynku Karolina Gołąbiewska nie miała najmniejszych szans z reprezentantką Białorusi, Eleną Dubkovą przegrywając w trzech krótkich setach. W dwóch kolejnych grach było już jednak zdecydowanie lepiej. Najpierw liderka zespołu z Łomży, Magdalena Sikorska mimo małych kłopotów w pierwszej partii, 3:0 pokonała Katarzynę Ślifirczyk.

Kolejny dobry mecz w Ekstraklasie zagrała Weronika Łuba. Tym razem nasza zawodniczka ograła Katarzynę Nowocin 3:1 - Na początku meczu Weronika zupełnie nie mogła złapać właściwego rytmu gry, czego efektem był wysoko przegrany pierwszy set. Później zmieniliśmy taktykę przesuwając ją bliżej stołu i to przyniosło zamierzony skutek. Trzy następne partie to już popis gry Łuby - powiedział trener Wacław Tarnacki.

W czwartym starciu na przeciwko siebie miały stanąć najlepsze w obu zespołach Sikorska i Dubkova. Niestety tenisistka z Łomży nie przystąpiła do gry - Magda już przed meczem ze Ślifirczyk zgłaszała mi, że ma naciągnięty mięsień. Podczas rozgrzewki przed drugim meczem ból się nasilił i po długich naradach zapadła decyzja, że zamiast Sikorskiej zagra rezerwowa Emilia Majewska - opisuje sytuację Tarnacki. Niestety mająca na koncie dopiero dwa pojedynki w Ekstraklasie Majewska mimo ambitnej postawy nie była w stanie zagrozić doświadczonej Białorusince ulegając w trzech setach.

W ostatnim pojedynku Gołąbiewska również nie miała za wiele do powiedzenia przegrywając ze Ślifirczyk w takim samym stosunku jak jej koleżanka. Ta porażka spowodowała, że drużynie AZS-u PWSIP do utrzymania potrzebne są dwie porażki Polmleku Lidzbark Warmiński - Zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Pietkiewicza ma do rozegrania jeszcze mecze z walczącym o trzecie miejsce MKSTS-em Polkowice i ostatnim w tabeli AZS-m UMCS Lublin. Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za te zespoły - mówi z uśmiechem szkoleniowiec łomżyńskiej ekipy - Przyjmujemy każdy scenariusz, ale przed tymi meczami nie będziemy podejmować żadnych decyzji odnośnie przyszłości zespołu. Spokojnie czekamy i w przyszłym tygodniu siądziemy do rozmów i zaplanujemy co dalej.

***

Kibice tenisa stołowego z naszego regionu od piątku 4 kwietnia do niedzieli 6 kwietnia będą mieli okazję obejrzeć w akcji najlepszych kadetów i kadetki z całego kraju. W tych dniach w podłomżyńskiej Piątnicy odbędzie się bowiem 3. Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej. W gronie ponad 150 zawodników zobaczymy również reprezentację AZS-u PWSIP Łomża. W turnieju eliminacyjnym, który w całości rozegrany zostanie w piątek wystąpią Urszula Wądołowska, Klaudia Piasecka, Monika Zaniewska i Ewelina Sakowicz oraz Maciej Wasik, natomiast w głównej drabince wpisany już został Mateusz Lipiński - Pochodzący z Nowogrodu Mateusz ostatnie pół roku spędził w białostockich Dojlidach i w Grand Prix będzie reprezentował ten klub. Jednak przygoda w stolicy województwa nie do końca mu się udała i już od jakiegoś czasu znowu trenuje u nas - tłumaczy trener Tarnacki.

Program zawodów:
Piątek
9.00 - 19.00 - turniej eliminacyjny
Sobota
9.00 - oficjalne otwarcie
9.20 - 19.00 - gry grupowe, turniej główny, turniej pocieszenia
Niedziela
9.00-13.00 - dokończenie turnieju
13.00-13.30 - uroczyste zakończenie

is

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę