niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Rajdowcy z Łomży

W sobotę łomżanie Adam Krupa i Adam Olkowicz, startujący w barwach „LINGUO rally team”, odbiorą Puchar Prezesa Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego Warszawa za zajęcie 3 miejsca w klasie 3 w ramach Mini Max Rally. Bój o tytuł wicelidera łomżanie, po 14 rajdach eliminacjach, przegrali zaledwie jednym punktem. Paradoksalnie dlatego, że w połowie sezonu wysłużoną już Toyotę Corollę GT-i zamienili na znacznie szybszego Opla Corsę GSi. Rok 2013 był drugim sezonem, w którym Adam Krupa i Adam Olkowicz rywalizowali w amatorskich rajdach samochodowych.

„nowy” Opel Corsa GSi
„nowy” Opel Corsa GSi
„stara” Toyota Corolla GT-i
„stara” Toyota Corolla GT-i

Wprowadzone w oplu modyfikacje silnika oraz zawieszenia, jak również wzmocnienie nadwozia przy jednoczesnym jego odelżeniu miały zagwarantować możliwość nawiązania walki o najwyższe podia. I jak przekazują łomżyńscy rajdowcy nowy samochód jest bardzo szybki, wyśmienicie się prowadzi, a wyposażony w odpowiednie opony hamuje niemal w miejscu. Jednak Corsa początkowo okazała się również kapryśna i nie zawsze była w stanie dojechać do mety. Zanim ostatecznie wyeliminowano powtarzające się usterki zawieszenia, układu hamulcowego oraz zasilania silnika – LINGUO rally team kilkukrotnie było zmuszone do przerwania rywalizacji i powrotu do domu na lawecie. W efekcie, kilka ważnych imprez nie przyniosło żadnego dorobku punktowego, co istotnie przełożyło się to na bilans sezonu 2013.

W ubiegłym roku łomżanie brali udział w walce o puchar Automobilklubu Królewskiego - gdzie w 6 eliminacjach wywalczyli 3 miejsce w klasie, w rywalizacji o puchar Prezydenta Skierniewic – w którym po 4 rajdach wyprzedzili wszystkich rywali w klasie oraz we wspomnianym już Mini Max Rally, gdzie od tytułu wicemistrza zabrakło tylko jednego punktu. 
Rok 2014 pod względem wyników ma być lepszy. Obecnie LINGUO rally team jest wiceliderem klasy K2 Samochodowych Mistrzostw Białegostoku organizowanych przez Automobilklub Podlaski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0