Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Lekkoatleci najlepszymi sportowcami miasta

Główne zdjęcie
Dominik Darmofał, Anna Rostkowska, Justyna Korytkowska - najlepsi sportowcy Łomży 2013 roku (fot. UM Łomża)

Justyna Korytkowska i Anna Rostkowska z Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet – Śniadowo” Łomża oraz Dominik Darmofał zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Narew – Kurpiewski” Łomża to najlepsi sportowcy miasta ubiegłego roku. W sobotni wieczór prezydent wręczył Łomżyńskie Laury Sportowe czyli nagrody za wybitne osiągnięcia i wyniki sportowe w minionym 2013 roku. W kategorii drużyna nagrodę odebrał zespół Juniorek Młodszych Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka”, a najlepsi trenerzy to Andrzej Korytkowski LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża oraz Stanisław Niedbała opiekun GUKS „Dwójka”.

Justyna Korytkowska to brązowa medalistka Mistrzostw Polski na 3000 m z przeszkodami i 10 km w biegu ulicznym, rekordzistka województwa na 5000 i 10000 metrów, klasa mistrzowska na 3000 m z przeszkodami. Zawodniczka Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet – Śniadowo” Łomża. 
Jej klubowa koleżanka Anna Rostkowska jest wicemistrzynią Polski w biegu na 800 m, zwyciężczynią Ekstraklasy Seniorów na 800 m, do niej należy rekord województwa na 1500 m. Dominik Darmofał - przez cały 2013 rok był członkiem Kadry Narodowej B w skoku wzwyż. Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów z wynikiem 206 cm zajął IV miejsce, w letnich mistrzostwach również IV. Zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Narew – Kurpiewski” Łomża. 
Zespół Juniorek Młodszych Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” -  po raz drugi z rzędu awansował do Półfinału Mistrzostw Polski zajmując tam IV miejsce, co dało XIII miejsce w Polsce. Na przełomie 2013 i 2014 roku zespół po raz kolejny wywalczył Mistrzostwo Województwa Podlaskiego. Zespół tworzą Urszula Bałdowska, Natalia Bednarska, Martyna Borawska, Aneta Konert, Martyna Matysek, Dagmara Nocuń, Marlena Rutkowska, Aneta Kadłubowska, Aleksandra Szymborska, Amanda Szymborska, Karolina Zacny, Aleksandra Zawadzka oraz trener Stanisław Niedbała. 

Prezydent tradycyjnie przyznał także laury sponsorom, oraz po raz pierwszy w kategorii: "inne osiągnięcia sportowe", "całokształt działalności w łomżyńskim sporcie", "talent" i "postęp".


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę