Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mechaniak trzeci na Litwie

Reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży zajęła trzecie miejsce w rozegranym w litewskim Lazdijai Międzynarodowym Turnieju koszykówki chłopców. - Jakiś czas temu nawiązaliśmy bliską współpracę ze szkołą sportową w Lazdijai. Dzięki niej mieliśmy już po raz trzeci okazję zmierzyć się z naprawdę mocnymi drużynami - mówi trener drużyny mistrzów województwa szkół ponadgimnazjalnych z poprzedniego sezonu, Bogusław Cichocki.

Tym razem oprócz zespołu "Mechaniaka" oraz dwóch drużyn gospodarzy do rywalizacji zaproszono również ekipę z Puńska. I właśnie od konfrontacji z tą ostatnią drużyną łomżanie rozpoczęli zawody na Litwie. Po dobrym meczu wygrali podopieczni trenera Cichockiego. W dwóch kolejnych musieli uznać wyższość zespołów gospodarzy - W meczu z Puńskiem widziałem, że moi zawodnicy są zagubieni i zżera ich trema. Jednak z każdą kolejną minutą na boisku stres ustępował i wzrasta pewność siebie. Chłopaki uwierzyli w siebie i pokazali, że można na nich liczyć - podkreśla Cichocki - Litewskie ekipy były tym razem poza naszym zasięgiem, zdecydowanie mocniejsze niż w ubiegłym roku i ciężko było o zwycięstwo.

Turniej na Litwie był jednym z etapów przygotowań zespołu Mechaniaka do rozgrywek wojewódzkich - Z zespołu odeszło kilku podstawowych graczy, którzy stanowili o sile tej drużyny. Ich miejsce zajęli młodzi chłopcy z pierwszych i drugich klas. Myślę, że w tym składzie, najmłodszym w całej lidze, będzie ciężko obronić tytuł wywalczony przed rokiem. Uważam jednak, że w tym sezonie realne jest zajęcie miejsca w czołowej czwórce. Faworytami są drużyny białostockie, z których aż trzy są oparte na trzecioligowych Żubrach - mówi Cichocki – W kolejnym sezonie, bogatsi o doświadczenie z tego roku ponownie spróbujemy już powalczyć o pierwsze miejsce – dodaje.

Oprócz rozgrywek wojewódzkich, Mechaniak weźmie udział również w rywalizacji o prymat w mieście - Tym sezonie na starcie stanęło sześć drużyn. Myślę, że tu powinniśmy pokusić się o pierwsze miejsce zważywszy na to, że najwięksi rywale, tzn. Ekonomik i II LO są słabsze personalnie niż w poprzednich latach. Ten pierwszy zespół wycofał się nawet z wojewódzkiej Licealiady mimo, że w poprzednich latach należał do czołowych drużyn tej ligi - kończy trener Mechaniaka.

A już za miesiąc, 16 i 17 listopada odbędzie się druga edycja turnieju Mechaniak Basket. Oprócz gospodarzy wezmą w nim udział zespoły z Lazdijai, Puńska i prawdopodobnie Białegostoku.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę