Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Jedynka zagra w II lidze

Siatkarki UKS-u Jedynka PWSiP Łomża już w najbliższą sobotę rozpoczną drugi z kolei sezon na drugoligowych parkietach. Jak zapowiada trener Mirosław Skawski ich głównym celem jest zajęcie miejsca w środku tabeli. - Startujemy, ale nie wiem czy uda nam się dograć do końca. Na dzień dzisiejszy mamy pieniądze tylko na to, żeby zarejestrować zawodniczki, zapłacić za licencję i zorganizować pierwszy mecz. Na razie nie wiemy co dalej. Cały czas szukamy pomocy, prosimy ludzi, którym zależy na siatkówce, ale jest to bardzo trudne - mówi Skawski - Mam nadzieję, że dojdzie do spotkania z Panem Prezydentem jeszcze przed startem ligi. Myślę, że zrozumie nasze potrzeby i pomoże w tym, żeby seniorska siatkówka była w naszym mieście.

Jeśli tylko władzom klubu uda się zebrać środki finansowe drużyna Jedynki jest według szkoleniowca w stanie zaprezentować się lepiej niż w poprzednim sezonie -  Uważam, że ten zespół ma zdecydowanie większe możliwości od tego, który grał w poprzednim sezonie. W kadrze nastąpiły spore zmiany. Z podstawowych zawodniczek odeszły od nas Natalia Śleszyńska i Agnieszka Niedbajło. Raczej nie będę mógł skorzystać również z Katarzyny Dembińskiej, którą zgłosimy do gry, ale ze względu na brak pieniędzy nie będzie grać cały czas i pomoże nam tylko w sytuacji awaryjnej - tłumaczy Skawski.
Zdecydowanie dłuższa lista jest po stronie "zysków". Na powrót do Łomży zdecydowała się wychowanka Jedynki, grająca na pozycji atakującej Ada Surawska, która powinna być dużym wzmocnieniem. Do pierwszej szóstki wskoczą zapewne również ukraińska środkowa, Olena Bondar i litewska przyjmująca Elwira Bogdanowicz. Podstawową rozgrywającą Jedynki ma być inna wychowanka trenera Skawskiego, Patrycja Karpińska. W kadrze znalazły się również cztery obiecujące juniorki, które jeszcze w poprzednim sezonie występowały w drużynach młodzieżowych - Wprowadzając młode dziewczyny chcemy, żeby było zaplecze i żeby następowała naturalna wymiana pokoleń – tłumaczy szkoleniowiec zespołu z Łomży.

Mimo ograniczonych środków finansowych naszym siatkarkom udało się wyjechać na 10-dniowy obóz ogólnorozwojowy do Rajgrodu - Uważam, że zrobiliśmy dobrą podbudowę, a w trakcie sezonu będziemy się docierać. Teraz cały czas trenujemy w Łomży i gramy sparingi z amatorskimi drużynami męskimi z naszego miasta. Na wyjazdy na mecze kontrolne czy turnieje niestety nie mieliśmy już pieniędzy - mówi Skawski - Jednak nie tylko my mamy takie problemy. Kryzys dopadł wiele drużyn w Polsce. Z poprzedniego sezonu zostały oprócz nas tylko trzy drużyny - Łaskovia Łask, AZS AWF Warszawa i ŁKS Łódź. Stąd też zupełnie nie wiem na co stać poszczególne zespoły. Mimo to wierzę, że jesteśmy w stanie zająć miejsce w środku tabeli, żeby znowu nie przeżywać gehenny baraży z zeszłego sezonu.

Pierwszym przeciwnikiem łomżanek będzie drużyna Energetyka Poznań, a spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 września o godz. 16.00 w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży - – Chciałbym zaapelować do wszystkich sympatyków siatkówki z Łomży, którym leży na sercu dobro siatkówki, o kontakt z klubem, wsparcie finansowe i przychodzenie na nasze mecze. Ten rok jest przełomowy dla siatkówki. Jeśli przetrwamy, to jeszcze przez kilka lat w naszym mieście będzie można oglądać siatkówkę na dobrym poziomie. Jeśli nie, to wszystko niestety upadnie, ale myślę, że do tego nie dojdzie – kończy doświadczony trener.

Skład UKS-u Jedynka PWSIP Łomża na sezon 2013/14:
Przyjmujące: Renata Biała, Elwira Bogdanowicz (Litwa), Monika Gromadzka
Atakujące: Ada Surawska, Agnieszka Chomitnik, Dominika Domurat, Magdalena Bojanowska
Rozgrywające: Patrycja Karpińska, Katarzyna Dembińska, Adrianna Perka
Środkowe: Milena Skowrońska, Olena Bondar (Ukraina), Sylwia Kuzia, Wiktoria Krystosiak
Libero: Rita Łapacz

is

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę