wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rekordowy makroregion

bieg na 600m

25 medali (9 złotych, 9 srebrnych, 7 brązowych) zdobyli zawodnicy trzech łomżyńskich klubów sportowych podczas rozegranych w Białymstoku Mistrzostw Makroregionu Młodzików w lekkiej atletyce. Bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 28-29 września w Radomiu uzyskało 10 zawodników.

Podium rzutu dyskiem

Najlepiej z łomżyńskich klubów wypadł LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, który zdobył 19 medali i w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce z 77,8 pktami. Na 5 miejscu, z 6 medalami, uplasował się LKS Narew – Kurpiewski Łomża (26pkt.), a debiutujący we współzawodnictwie sport dzieci i młodzieży KS Łomżanie zajął 21 miejsce (1pkt.)
Jak relacjonuje Andrzej Korytkowski z  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża 6 z naszych zawodników wywalczyło po dwa medale, a najlepszym z nich był podopieczny Przemysława Dąbkowskiego - Jakub Strzelczyk (Prefbet) zdobywca dwóch złotych krążków.  Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Weronika Kulawczyk (Prefbet), która startując po raz pierwszy w życiu na 300ppł. została mistrzynią makroregionu uzyskując dobry wynik 48,68sek. W rzucie dyskiem całe podium zajęli chłopcy z Prefbetu uzyskując świetne wyniki.