Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Drugi w wyścigu na wieżowiec

Główne zdjęcie
Piotr Łobodziński

Piotr Łobodziński zawodnik LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża specjalizujący się w biegach górskich, a w szczególności w Towerrunning (biegi po schodach) zajął drugie miejsce w biegu na Taipei 101 Run Up - jeden z najwyższych budynków na świecie. W wielkim skrócie: Tajwan, 400m do góry w pionie, 91 pięter, 2048 stopni. Na starcie stanęło około czterech tysięcy biegaczy, a Piotr Łobodziński pokonując wieżowiec w 11 minut i 12 sekund o 20 sekund przegrał ze zwycięzcą biegu Australijczykiem Markiem Bournem.

„Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego czasu a przede wszystkim zajętego miejsca. Patrząc wstecz 6 lat z tym czasem byłbym dwa razy zwycięzcą i cztery razy zająłbym drugie miejsce” - mówi Łobodziński. - „Pomimo, iż był to najdłuższy bieg po schodach w mojej dotychczasowej karierze, nie było to dla mnie problem. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, nie zacząłem zbyt szybko, nie miałem jakiegoś mocnego kryzysu. Pierwszy raz spojrzałem na numer pietra na 46, wiec dokładnie w połowie, później robiłem to już coraz częściej. Utrzymałem krok biegowy do 70 pietra (co drugi stopień), później do mety szybki marsz, również co drugi. Jakiś wpływ na wynik może mieć oczywiście zmiana strefy czasowej (start o 2 w nocy polskiego czasu). Przyleciałem do Taipei w piątek, pierwszą noc spałem bardzo dobrze, natomiast ta przed zawodami całkowicie nieprzespana, albo ze stresu albo ze względu na tą zmianę czasu. Niemniej wyszło bardzo dobrze i pokazałem, ze nie przypadkowo jestem obecnie liderem Pucharu Świata w Towerrunning:) .”

Andrzej Korytkowski, prezes lekkoatletycznego klubu  LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża podkreśla, że Piotr Łobodziński to tegoroczny drużynowy wicemistrz Polski w biegach przełajowych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę