Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mają wicemistrzostwo

Drużyna III Liceum Ogólnokształcącego z Łomży wywalczyła srebrny medal w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Futsalu. W finale łomżanie – podopieczni trenera Wojciecha Pietruszewskiego - ulegli dopiero po rzutach karnych 4 do 3 drużynie Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Dodatkowo Maciej Śliwecki z Łomży został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Finał rozgrywek Licealiady w Futsalu odbył się w hali Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Rywalizowały cztery najlepsze drużyny. W pierwszym półfinale spotkały się dwie drużyny z Białegostoku. ZSB-G pokonał 4:0 Zespół Szkół Elektrycznych, który do finału awansował z czwartego miejsca.  W drugim półfinale zmierzyły się drużyny zajmujące II i III miejsce w lidze czyli Szkół Mechanicznych CKP 2 w Białymstoku i  III Liceum Ogólnokształcącego z Łomży. Lepsza okazała się drużyna z Łomży, która zwyciężyła 5:4 i awansowała do finału. 
W meczu finałowym regulaminowym czasie zarówno ZSB-G, jak i III LO w Łomży strzeliły po trzy gole i konieczne okazały się rzuty karne. Trzy razy ekipa z Łomży pokonała bramkarza w rzutach karnych ale ZSB-G zrobił to czterokrotnie  zdobywając mistrzostwo Licealiady 2013 w Futsalu. 
- Drużyna gospodarzy  uzbierała najwięcej punktów spośród 12 drużyn I Ligi Licealiady i była faworytem rozgrywanego turnieju, a III LO  broniło mistrzostwa zdobytego przed rokiem - przypomina trener Wojciech Pietruszewski. - Cieszymy się, że po raz drugi graliśmy w finale w przeciągu dwóch lat, ale przy bardzo głośnym dopingu to rywale lepiej wytrzymali napięcie i okazali się mocniejsi psychicznie, a to jest bardzo  ważne przy wykonywaniu rzutów karnych.

Trzecie miejsce w turnieju zajął ZSM CKP 2, który dopiero w rzutach karnych pokonał „Elektryka” 5:4. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę