Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

ARR S.A projekt "Własna firma"

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży prowadzi rekrutację do projektu "Własna firma - zawodową szansą" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Rekrutacja trwa od 16.08.2011 do 02.09.2011 roku.

Celem projektu jest przygotowanie 30 osób do samodzielnego działania na rynku pracy spośród osób zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników zamieszkujących na terenie powiatów: łomżyńskiego, zambrowskiego, kolneńskiego i miasta Łomży.

 

Zgodnie z założeniami projektu,  priorytetowo projekt skierowany jest do osób:

  1. zwolnionych, pozostających bez zatrudnienia, których stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn niedotyczących pracowników w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu
  2. przewidzianych do zwolnienia, które otrzymały od pracodawcy wypowiedzenie stosunku pracy, stosunku służbowego lub które zostały poinformowane przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn niedotyczących pracowników, zatrudnionych u pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne
  3. zagrożonych zwolnieniem z przyczyn niedotyczących pracowników tj. osób zatrudnionych w branżach przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne, zatrudnionych  u pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne

z zakładów: FABET Łomża, placówki pocztowe Poczty Polskiej SA z terenu miasta Łomży, powiatu łomżyńskiego i kolneńskiego oraz zakładu ZAMTEX z Zambrowa. Wziąć udział w projekcie mogą także osoby, które spełnią jeden z w/w warunków z innych zakładów o których wcześniej mowa.

Projekt składa się z następujących etapów:

a) wsparcia szkoleniowo-doradczego dla wszystkich uczestników projektu,

·         indywidualnego szkolenia zawodowego, przekwalifikowującego uczestnika Projektu lub podwyższającego posiadane przez niego kwalifikacje w zakresie do wyboru:

-technolog robót wykończeniowych w budownictwie,

-kierowca samochodu ciężarowego (C lub C+E), przewóz rzeczy,

-kierowca operator wózków jezdniowych,

-fakturzysta,

-specjalista ds. kadr

·         grupowego szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,

·         doradztwa zawodowego, wsparcia psychologicznego

b) wsparcia finansowego dla 20 uczestników projektu

· jednorazowej dotacji inwestycyjnej do kwoty 40.000,00 zł

· podstawowego (na okres 6 m-cy) i ewentualnego, przedłużonego (na kolejne 6 m-cy) wsparcia pomostowego w kwocie do 1.300,00 zł miesięcznie

c)      wsparcia doradczego.


Formularze rekrutacyjne oraz więcej informacji na stronie www.podlaskie.org.pl w zakładce WŁASNA FIRMA - ZAWODOWĄ SZANSĄ, albo w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży, ul. M. C. Skłodowskiej 1, 18-400 Łomża, tel. (086) 473 53 20.

 

Edyta Gawrych
pt, 19 sierpnia 2011 15:18
Data ostatniej edycji: pt, 19 sierpnia 2011 15:24:30

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę