Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nasza Kaczyńska Mistrzynią Europy Wszechwag

Główne zdjęcie
Anna Kaczyńska i Alejandro Navarro

W sobotę w Paryżu, w hali Barcy, odbyły się Mistrzostwa Europy Open Karate Kyokushin. Turniej był jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata Open mężczyzn i po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata Open kobiet, które odbędą się w listopadzie w Tokio. Łomżanka Anna Kaczyńska, reprezentująca Zambrowski Klub Karate Kyokushin, zdobyła tytuł Mistrzyni Europy Wszechwag. - Dokonała tego w znakomitym stylu wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem już w pierwszych rundach – relacjonuje Dariusz Syrnicki prezes Łomżyńskiego Klubu Karate.

Anna Kaczyńska i Dariusz Syrnicki
Anna Kaczyńska i Dariusz Syrnicki

Walki finałowe turnieju odbyły się o godz. 23.oo w trakcie prezentacji 26go Festiwalu Sztuk Walki, oglądało je ponad 15 tysięcy widzów. Eliminacje odbyły się rano w specyficznych warunkach. Ze względu na wymogi organizatora na halę wpuszczono tylko zawodników, trenerów i sędziów. Pierwszy pojedynek sensei Anna stoczyła z węgierką Csilla Somlai, która wcześniej wyeliminowała reprezentantkę Niemiec  Milene Kovaleve. W połowie pierwszej rundy nasza zawodniczka bardzo silnym uderzeniem pięścią w okolice wątroby spowodowała chwilową niezdolność przeciwniczki do walki aby po wznowieniu trafić w to samo miejsce nogą co zakończyło pojedynek przed upływem regulaminowego czasu. Drugą walkę stoczyła również z reprezentantką Węgier wagi ciężkiej Gabriellą Arany, która wcześniej triumfowała w pojedynku z serbką Mariną Vuković. Również i tym razem po minucie wymiany silnych ciosów z dwóch stron sensei  Ani udało się trafić skutecznie przeciwniczkę w splot słoneczny powodując utratę zdolności do dalszej walki. Nocny finał kobiecej rywalizacji zapowiadał się na bardzo emocjonujący. Ukrainka Marina Verbitskaya  w sposób zdecydowany, lecz nie aż tak spektakularny, pokonała swoje przeciwniczki w eliminacjach. Jest aktualną v-ce Mistrzynią Europy wagi średniej. Jednak i tym razem nasza reprezentantka nie pozostawiła cienia wątpliwości kto jest tego dnia najlepszy. Ponownie stosując  silne i precyzyjne techniki ręczne już w pierwszej rundzie rozstrzygnęła pojedynek przed czasem, kończąc rywalizacje w sposób jaki nie udał się do tej pory żadnej kobiecie podczas zawodów tej rangi. Udowodniła, że jest jedną z głównych pretendentek do tytułu Mistrzyni Świata Wszechwag. Rywalizacja mężczyzn odbyła się w gronie najlepszych zawodników europejskich, wagowych mistrzów Europy i Świata jak również przy udziale mistrza Japonii wagi ciężkiej Makoto Akaishi i mistrza Ameryk wagi średniej Diogo Dasilva. Nasi reprezentacji już w pierwszych walkach trafili na faworytów i pomimo bardzo wyrównanych pojedynków , decyzją sędziów przegrali swoje pojedynki ze sławami. Marcin Prachnio (Warszawa) uległ v-ce mistrzowi Europy open Pablo Estensoro (Hiszpania), Marcin Sieradzki (Warszawa) mistrzowi Europy i v-ce mistrzowi swiata wagi ciężkiej Zahariemu  Damianovi (Bułgaria), Daniel Bukowy (Świdnica) przegrał z Diogo Dasilva a Piotr Moczydłowski (Szczytno) uległ mistrzowi Europy i v-ce mistrzowi  świata wagi średniej  Alejandro Navarro (Hiszpania). Tym bardziej sukces sensei Anny Kaczyńskiej jest nie do przecenienia.

WYNIKI:
1.ALEJANDRO NAVARRO                   HISZPANIA
2.ZAHARI DAMIANOV                                       BUŁGARIA
3.DIOGO DASILVA                                              BRAZYLIA
4.MAKOTO AKAISHI                                           JAPONIA
5.IAKOB  MIREL                                                  RUMUNIA
6.DJEMA BALKHODIA                                        FRANCJA
7.OLEKSANDR  IEROMENKO                            UKRAINA
8.PABLO  ESTENSORO                                      HISZPANIA

1.ANNA KACZYŃSKA                  POLSKA
2.MARINA VERBITSKAYA          UKRAINA
3.GABRIELLA ARANY                 WĘGRY
4.KATARZYNA SIERADZKA        POLSKA
5.CSILLA SOMLAI                        WĘGRY
6.AGNES  CSELOSZKI                  WĘGRY
7.MARINA VUKOVIĆ                  SERBIA
8.ALEKSANDRA  KAMINSKY     NIEMCY


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę