Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Władze Izby w gabinecie Prezydenta

O zagospodarowaniu łomżyńskiej starówki, specjalnej strefie ekonomicznej, wspólnych spotkaniach z zewnętrznymi inwestorami oraz wzajemnej współpracy Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski rozmawiał w łomżyńskim Ratuszu z radą Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Prezydent podkreślił, że nie wyobraża sobie sprawowania funkcji bez współpracy z łomżyńskimi przedsiębiorcami, zaś władze ŁIP-H zapewniły, że prezydent może liczyć na ich wsparcie w sprawach gospodarczych.

W trakcie  spotkania przedstawiciele Izby poruszyli kwestie związane z zagospodarowaniem starówki oraz lokowaniem na jej terenie lokali gastronomicznych, w których byłby podawany również alkohol. Poinformowali Prezydenta,  że skierowali do Rady Miejskiej pismo, dotyczące zmniejszenia odległości dla tego typu lokali od obiektów chronionych do 20 metrów. Zwrócili się również o zgodę na przejęcie w zarząd budynku, w którym obecnie znajduje się biuro Izby, deklarując jednocześnie podjęcie działań zmierzających do pozyskania środków na jego remont. Prezydent poprosił o złożenie wniosku w tej sprawie. Przedsiębiorcy zadeklarowali wsparcie prezydenta w spotkaniach z potencjalnymi inwestorami zewnętrznymi. Poinformowali również, że oczekują otwarcia Łomży na zewnątrz i położenia większego nacisku władz Łomży na gospodarkę.
Prezydent Mieczysław Czerniawski zadeklarował, że nie wyobraża sobie swojej pracy bez współpracy z przedsiębiorcami. Zapowiedział, że w najbliższym czasie zmieniona zostanie struktura organizacyjna Urzędu Miejskiego, w której utworzony zostanie wydział obsługi inwestora, z którym Izba będzie mogła efektywniej współpracować. Poinformował również o planach dotyczących przebudowy targowiska oraz Hali Targowej w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. Poinformował również, że prawdopodobnie w marcu podpisany zostanie list intencyjny w sprawie utworzenie w Łomży i na terenach gmin Łomża i Piątnica podstrefy Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezydent zapewnił, że zamierza wysłuchać opinii łomżyńskich przedsiębiorców w jakim kierunku ta podstrefa miałby się rozwijać i funkcjonować. Prezydent poinformował także, że w najbliższym czasie ponownie złożony zostanie wniosek o pozyskanie środków unijnych na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w naszym mieście.
Prezydent zadeklarował także chęć roboczego spotkania z szerokim gronem przedsiębiorców z Łomży, nie tylko zrzeszonych w łomżyńskiej Izbie. Spotkanie takie miałoby się odbyć 7 marca br. Wstępnie omówiona została także kwestia spotkania w Łomży 11 marca br. przedstawicieli wszystkich izb przemysłowych z terenu naszego województwa. W spotkaniu mieliby uczestniczyć również Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa, a jego tematem byłby rozwój gospodarczy zachodniej części województwa podlaskiego.
Prezydent poinformował także o swoich działaniach  podejmowanych w celu uzyskania dofinansowania na remont ulicy Wojska Polskiego oraz przyspieszenia budowy obwodnicy Łomży. Zachęcał także, by władze ŁIP-H desygnowały ze swojego grona przedstawiciela do Społecznej Rady Konsultacyjnej, w której m.in. mają być osoby, których wiedza i kompetencje będą je predysponowały do doradzania także w sprawach gospodarczych.
Z ramienia Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w spotkaniu uczestniczyli: Prezes Rady Izby Maciej Zajkowski, Wiceprezes Artur Truszkowski, Członkowie Rady Elżbieta Gosiewska,  Grzegorz Kurak i Stanisław Kaczyński oraz kierownik obsługi biura Izby Edyta Gawrych.

 

źródło: www.lomza.pl

Edyta Gawrych
pon, 21 lutego 2011 15:00
Data ostatniej edycji: wt, 22 lutego 2011 09:59:43

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę