Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

"ZIELONE PŁUCA POLSKI"

W obszarze "ZIELONYCH PŁUC POLSKI", na który składają się tereny województwa; Podlaskiego i Warmińsko Mazurskiego oraz Wschodniego Pomorza i Północnego Mazowsza, funkcjonują 4 parki narodowe, 14 krajobrazowych, kilkaset rezerwatów i mnóstwo innych form ochrony przyrody.

Ta intensyfikacja działań ochroniarskich świadczy o wyjątkowym skupieniu bogactwa przyrodniczego w tej części Polski.

W "Zielonych Płacach Polski" jest co chronić, a zatem i zwiedzać. Liczne są atrakcje historyczne i etnograficzne znajdujące się w okolicach Białegostoku, Białowieży, Knyszyna, Tykocina, Łomży, na Równinie Kurpiowskiej, Mazurach i Warmii, pojezierzu suwalsko - augustowskim.  Cenne zabytki historyczne regionu są ozdobione wartościowymi obszarami przyrodniczymi i swoistym specyficznym folklorem tzw, ściany wschodniej. Charakterystyczna cechą północno-wschodniego pogranicza jest wielokulturowość wynikająca z przemieszczania się przez wieki kilku narodowosci, tj.: rosyjskiej, litewskiej, niemieckiej, tatarskiej, żydowskiej i oczywiscie polskiej. Każda z tych narodowości ma tutaj ślady swojej historii w postaci dobrze zachowanych zabytków - pomników przeszłości.
W "Zielonych Płucach Polski" Turyści zastaną czyste środowisko, ciszę i przyjazne, bezpieczne otoczenie. Spełnią tu swoje zainteresowania, pasje zarówno miłośnicy jak i profesjonaliści przyrody, a szczególnie ornitolodzy, botanicy, zoologowie, leśnicy, filmowcy i fotografowie, etnografowie, malarze plenerowi, a także wędkarze, żeglarze i zbierający runo leśne.
Bez przesady można stwierdzić, iż dobrze zachowana przyroda pólnocno-wschodniego regionu Polski jest obrazem tych wartości które wyginęły już w innych częściach Europy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę