Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 marca 2023 napisz DONOS@

PARK SUWALSKI

PARK SUWALSKI został utworzony w 1979r., jako pierwszy park krajobrazowy w Polsce, w celu ochrony niespotykanej gdzie indziej mozaikowej rzeźby terenu. W krajobrazie występują urozmaicone formy polodowcowe; wzgórza, doliny, wąwozy, ponad 20 jezior, rzeki, potoki i zbiorowiska głazów narzutowych.

Jezioro Hańcza jest najgłębszym /108,5m/ w Polsce, a inne Jaczno, malowniczo położone, z malachitową tonią, jest uważane przez fachowców za najpiękniejsze.
Wyjątkowe krajobrazy przyciągają tu wszystkich wrażliwych na piękno. Dostrzegli to sławni reżyserzy, którym sceneria Suwalszczyzny posłużyła, m. in. do sfilmowania kilku akcji "Pana Tadeusza", "Dlaczego nie!" i innych uznanych filmów.
Teren Parku jest bogaty florystycznie, m.in. w gatunki północne. Godne zwiedzenia są zabytki kultury ludowej, w tym po wymarłym plemieniu Jaćwingów i pokazujących ścisłe związki z pobliską Litwą. W nieodległym sąsiedztwie są zlokalizowane słynne wiadukty w Stańczykach, "trójstyk" granic i dziewicza Puszcza Romincka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę